Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Frankfurtu nad Menem

Informacje ogólne i położenie

Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości miasto w Niemczech. Znajduje się w kraju związkowym Hesja, po obu stronach rzeki Men. Zamieszkiwane jest przez niemal 700 tysięcy ludzi. Miasto podzielone jest na 46 dzielnic. Frankfurt jest ważnym centrum finansowym świata i jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju i Europie.

Transport

Miasto położone jest przy ważnych trasach. Są to m.in. autostrada A5 z centralnej do południowo-zachodnich Niemiec (graniczy ze Szwajcarią), część trasy ze Skandynawii do Hiszpanii oraz autostrada A3 – trasa od południowo-wschodniej do zachodniej granicy Niemiec z Holandią.

We Frankfurcie działa największe lotnisko (Port Lotniczy Frankfurt lub Ren-Men) w Niemczech, a drugie w Europie pod względem liczby pasażerów. To także ważny węzeł kolejowy – spotykają się tu koleje szybkich prędkości Intercity-Express.

System komunikacji miejskiej we Frankfurcie jest bardzo bogaty. Obejmuje kolej, szybką kolej miejską, autobusy, tramwaje oraz metro.

Atrakcje turystyczne

Warto zobaczyć zabytki architektury sakralnej – budowle ewangelickie, katolickie oraz synagogi. Miasto posiada również malowniczy rynek.

Wyznaczanie trasy