Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Łeby

Informacje ogólne i położenie

Łeba to miasto w województwie pomorskim. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łeba i Chełst. Miasto zamieszkiwane jest przez niemal 4 tysiące ludzi. To znana miejscowość turystyczna z portem morskim i kąpieliskami.

Podróż samochodem

Jadąc do Łeby należy kierować się, w zależności od miejsca początkowego podróży, do Szczecina lub Trójmiasta. Stamtąd prowadzi droga E28 w kierunku Lęborka. W mieście tym należy skręcić na drogę nr 214, która prowadzi bezpośrednio do Łeby. W miejscowości Wick droga ta krzyżuje się z trasą Słupsk-Puck.

W sezonie letnim możliwe są chwilowe zatory na tej trasie. Występują przede wszystkim w weekendy, przy zmianie turnusów. Parkowanie w mieście możliwe jest na wyznaczonych miejscach parkingowych, których nie jest wiele. Ruch samochodowy przejmują przede wszystkim prywatne parkingi przy ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych.

Podróż pociągiem

Od czerwca do sierpnia funkcjonują bezpośrednie połączenia kolejowe z dużymi polskimi miastami. Zatrzymują się one na dworcu przy Placu Dworcowym. Poza sezonem bezpośrednie pociągi dojeżdżają jedynie z kilku miejscowości, w tym z Gdyni, Wejherowa, Lęborka, Słupska, Pucka, Warszawy czy Grudziądza. Możliwe jest dotarcie pociągiem do Lęborka i kontynuowanie podróży autobusem PKS.

Podróż autobusem

W sezonie letnim do Łeby dojeżdżają bezpośrednio autobusy z wielu miast Polski. W pozostałych miesiącach funkcjonują połączenia między Łebą a Lęborkiem, Wejherowem, Słupskiem, Warszawą czy Gdynią. Możliwe jest skorzystanie z autobusów dojeżdżających do Lęborka, skąd kursują bezpośrednie połączenia autobusowe oraz prywatne busy (Lębork i Łebę dzieli 30 kilometrów). Kursują bardzo często.

Atrakcje turystyczne

Łeba to miejscowość turystyczna, w której największą popularnością cieszą się kąpieliska i plaże. Warto zobaczyć m.in. Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, a także zabytki architektury – kościół z XVII wieku oraz mury gotyckiej świątyni z XIV wieku. Przy głównej ulicy znajdują się stare domki rybackie.

Miasto jest doskonałym kierunkiem dla miłośników sportów wodnych. Odbywają się tu np. zawody Pucharu Europy w windsurfingu. Latem na najmłodszych czekają lunaparki.

Wyznaczanie trasy