Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Frankfurt (FRA)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Frankfurt to międzynarodowe lotnisko we Frankfurcie nad Menem – największe w Niemczech, jedno z największych w Europie i oferujące największą liczbę połączeń międzynarodowych na świecie. Rocznie obsługuje ok. 55 milionów pasażerów. Oferuje m.in. połączenia LOT z Gdańskiem, Krakowem, Poznaniem, Warszawą i Wrocławia czy Lufthansa – do Krakowa, Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Terminale

Lotnisko składa się z dwóch terminali – 1 i 2. W obydwu znajdują się m.in. toalety (w tym przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), bankomaty, wypożyczalnie samochodów, punkty informacyjne itp.

W terminalu 1 (poziomy 0, 1 i 2) mieszczą się także: punkt medyczny, apteka, punkt informacji kolejowej, stanowisko pomocy osobom niepełnosprawnym, kilkadziesiąt sklepów (w tym wolnocłowe) i lokale gastronomiczne. W terminalu 2 znaleźć można również aptekę, kilkanaście sklepów (także wolnocłowe).

Parking

Przed terminalami usytuowane są parkingi krótkoterminowe. Postój do 30 minut to koszt 2,5 euro, 1 godzina – 4 euro, 1 dzień – 25 euro, 1 tydzień – 115 euro, 2 tygodnie – 145 euro, 3 tygodnie – 175 euro. Przy dłuższym postoju warto więc skorzystać z bardziej oddalonych parkingów długoterminowych. Cennik obowiązujący na nich prezentuje się następująco: 1 godzina – 3,5 euro, 1 dzień – 23,5 euro, 1 tydzień – 40-65 euro, 2 tygodnie 55-85 euro, 3 tygodnie 70-105 euro.

Ceny zależą od miesiąca (najdrożej wiosną i latem). Opłatę można znacząco obniżyć, rezerwując miejsce z dużym wyprzedzeniem i płacąc z góry kartą kredytową.

Transport na lotnisko

Do portu lotniczego we Frankfurcie prowadzą autostrady A3, A67 i A5. Odpowiednie zjazdy są wyraźnie oznaczone. Tablice informacyjne kierują do terminali i parkingów. Można także skorzystać z transportu zorganizowanego. Linie kolejowe S8 i S9 kursują ze stacji Frankfurt Hauptbahnhof w centrum miasta co 15 minut. Podróż trwa 10-12 minut. Stacja kolejowa znajduje się pod terminalami.

Z kolei 2,5 kilometra od lotniska mieści się stacja kolei dalekobieżnej, obsługująca pociągi z całego kraju. Podróż można kontynuować autobusem. Możliwe są również bezpośrednie połączenia autobusowe liniami miejskimi – 61, 62, 58 czy n81. Przystanki znajdują się przed terminalami.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska