Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Frankfurt-Hahn (HHN)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Frankfurt-Hahn to międzynarodowe lotnisko obsługujące wyłącznie tanie linie lotnicze. Znajduje się w sąsiedztwie miast Kirchberg i Simmern/Hunsruck. Chociaż w nazwie widnieje Frankfurt, w rzeczywistości port mieści się aż 130 kilometrów na zachód od Frankfurtu nad Menem. Oferuje ponad 50 kierunków w 20 krajach, w tym Ryanair do Warszawy. Rocznie obsługuje ok. 6 milionów pasażerów.

Terminal

To stosunkowo niewielkie lotnisko z jednym terminalem podzielonym na strefy odlotów i przylotów. Do dyspozycji pasażerów są pojedyncze punkty handlowo-usługowe. W terminalu znajdują się sklepy (w tym wolnocłowy, odzieżowy czy z pamiątkami), saloniki prasowe, optyk, bankomat, kantor i jedna restauracja. Wyznaczone toalety dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W pobliżu terminalu znajdują się 2 hotele – B&B oraz Schinderhannes.

Parking

Przy lotnisku Frankfurt-Hahn działa kilka parkingów. Oznaczone są symbolami od P1 do P5. Postój na wszystkich z nich, do 10 minut, jest bezpłatny. Parkowanie przez pół godziny to koszt 2 euro, 1 godzina – 2-3 euro, 1 dzień najtaniej na parkingu P4 – 3,5 euro, najdrożej na P1 Comfort – 20 euro. Podobnie w przypadku postoju tygodniowego – najtaniej na P4 – 24,5 euro i 95-150 euro na P1 Comfort. Każdy kolejny tydzień kosztuje tyle samo. Najbliżej terminali znajdują się parkingi P1 i P2.

Transport na lotnisko

Podróżując samochodem z Frankfurtu nad Menem, należy kierować się kolejno autostradą A66 do Schiersteiner Kreuz, A643 do Dreieck Mainz, następnie autostradą A60 w kierunku Bingen do Dreieck Nahetal, A61 w kierunku Koblenz/Hahn, dalej na Rheinbollen i drogą B50, aż do oznaczonego zjazdu na lotnisko.

Ze względu na dużą odległość od Frankfurtu, korzystanie z innych środków transportu jest mocno ograniczone. Najdogodniejszym rozwiązaniem jest przejazd pociągiem do Moguncji (połączenia z niemal całym krajem) i dalej regularną linią autobusową na lotnisko.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska