Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Frankfurt nad Menem - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Frankfurt nad Menem to wspaniałe, okazałe miasto, które każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. Historyczne oblicze metropolii zostało jednak niemal całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne takie miejsca, jak Rynek Römerberg z Fontanną Sprawiedliwości, Ratusz czy kościół świętej Elżbiety. Z kolei gotycki kościół świętego Bartłomieja to tak zwana Katedra Cesarska, w której odbywały się koronacje niemieckich cesarzy. Ponadto we Frankfurcie warto zobaczyć kościół świętego Justyna czy Dworzec Kolejowy z połowy XIX wieku. Zabytkowa jest również dzielnica Sachsenhausen i budynek giełdy.

Ciekawe miejsca
Frankfurt jest miastem licznych muzeów i galerii sztuki. Skupiono je na tak zwanym wybrzeżu muzealnym (na południowym brzegu Menu) – Museumsufer. Można tu zwiedzić na przykład Niemieckie Muzeum Filmu, Niemieckie Muzeum Architektury, Muzeum Historyczne czy Frankfurckie Muzeum Sztuki. Jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu we Frankfurcie jest jednak Muzeum Goethego. Ślady poety można odnaleźć w różnych częściach miasta, np. w Gerbermuhle, czyli lokalu, do którego pisarz zachodził na mocniejsze trunki.

Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych Frankfurtu z pewnością należą jedne z najwyższych w Europie drapaczy chmur, tworzących oryginalną, nowoczesną miejską panoramę. Do tych najsłynniejszych zalicza się na przykład Commerzbank Tower. Cuda nowoczesnej finansjery zlokalizowane są przede wszystkim w części miasta zwanej Bankenviertel, gdzie mieszczą się główne siedziby banków i innych instytucji finansowych.

Wśród najciekawszych wydarzeń cyklicznie odbywających się we Frankfurcie należy wymienić rozmaite targi branżowe. Do najciekawszych należą Targi Książki, Targi Motoryzacyjne, Targi Techniczne oraz Targi Muzyczne.

Wycieczki
Do Frankfurtu najlepiej wybrać się na własną rękę, bez pomocy biura podróży. W wypadku wycieczek zorganizowanych Frankfurt jest bowiem najczęściej jednym z wielu punktów programu, co utrudnia dogłębne poznanie miasta. Tygodniowy wyjazd obejmujący zwiedzanie takich miast, jak Strassburg, Heidelberg, Bonn czy Frankfurt nad Menem to koszt od 1500 do 1800 zł.

Do Frankfurtu najlepiej wybrać się samolotem. Tanie loty oferują na przykład linie WizzAir w cenie około 300 zł. Na miejscu można skorzystać z bogatej oferty noclegowej, a następnie zwiedzać miasto samodzielnie, korzystając z informatorów albo wynająć przewodnika w miejscowych biurach podróży.

Popularne miasta: