Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki we Frankfurcie nad Menem

Niezbędne formalności
Od maja 2011 roku Polacy mogą bez przeszkód podejmować pracę na terenie całych Niemiec, również we Frankfurcie nad Menem. Nie wymaga się obecnie od nas posiadania pozwoleń na pracę i pobyt.

Gdzie szukać pracy?
Stosunkowo najwięcej ofert pracy (z podstawową znajomością języka) pojawia się w sektorze opieki nad osobami starszymi – zarówno w domach opieki, jak i u prywatnych osób. Można również znaleźć zatrudnienie sezonowe – w restauracjach czy pubach, przy sprzątaniu lub pracę w fabrykach.

Ze względu na specyficzny charakter Frankfurtu, duże szanse na zatrudnienie mają tu specjaliści branży finansowej, bankowcy i pracownicy firm konsultingowych. Ponadto pracę mogą znaleźć informatycy czy inżynierowie.

Zarobki
Frankfurt nad Menem znajduje się na samym szczycie rankingów, jeśli chodzi o płace w Niemczech. Zarobki są tu wyższe o 1/5 w stosunku do pozostałych części RFN. Średnio jest to około 9 euro za godzinę, wszystko zależy jednak od branży, kwalifikacji i doświadczenia zawodowego.

Przydatne instytucje i adresy
Poszukiwanie pracy we Frankfurcie nad Menem można rozpocząć np. od przejrzenia ofert znajdujących się na stronach EURES (www.eures.europa.eu). Co więcej warto odwiedzić miejski urząd pracy i na bieżąco przeglądać lokalną prasę („Frankfurter Allgemeine Zeitung”).

Popularne miasta: