Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy we Frankfurcie nad Menem

Waluta
Walutą obowiązującą we Frankfurcie nad Menem jest euro. Jedno euro to obecnie równowartość 4,18 zł.

Ceny paliw i komunikacji miejskiej
Ceny za litr benzyny bezołowiowej we Frankfurcie nad Menem wahają się w granicach od 1,55 do 1,64 euro. Diesel kosztuje 1,40 euro, natomiast za gaz zapłacimy 0,77 euro. Jeśli chodzi o komunikację miejską, bilet miesięczny to koszt około 78 euro, uprawnia on do poruszania się autobusami, tramwajami oraz kolejką S-Bahn.

Ceny produktów spożywczych
We Frankfurcie nad Menem litr mleka kosztuje około 0,78 euro, chleb 1,49 euro, 12 sztuk jajek 2,11 euro, 0,5 kg sera żółtego 3,34 euro, 1 kg piersi kurczaka 8 euro, 1 kg pomidorów 2,48 euro, 1kg jabłek 2,47 euro, 1 kg ziemniaków 1 euro, butelka coca-coli 1,80 euro.

Za posiłek w restauracji typu fast food zapłacimy około 7 euro, natomiast kolacja z winem w dobrej włoskiej restauracji to koszt około 60 euro. Filiżanka kawy na mieście kosztuje średnio 3 euro, zaś piwo 3,33 euro.

Gdzie warto robić zakupy?
Najsłynniejszą ulicą handlową we Frankfurcie nad Menem jest Zeil, mieszcząca się w samym sercu miasta. Można tu kupić niemal wszystko. Imponująca Zeilgalerie liczy 41 metrów wysokości i 10 pięter, na którym mieści się 70 sklepów. Z tarasu widokowego na dachu galerii można podziwiać całą panoramę miejską.

Co więcej, w środy i soboty na ulicy Zeil odbywa się targ świeżych produktów spożywczych – warzyw, owoców, sera i wina. Ponadto można tu dostać regionalne przysmaki, zioła i przyprawy.

Znaną dzielnicą handlową i rozrywkową jest również Große Bockenheimer Straße (zwaną Fressgass). Mieszczą się tu liczne puby, restauracje i kawiarnie. Można również odwiedzić ekskluzywne butiki.

Frankfurcką „piątą aleją” jest natomiast zjawiskowa Goethestraße, gdzie mieszczą się sklepy topowych światowych kreatorów mody – Armaniego czy Versace.

Popularne miasta: