Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Pobierowa

Informacje ogólne i położenie

Pobierowo to wieś w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. To największa pod względem powierzchni miejscowość wchodząca w skład gminy Rewal. Położona jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim, a na co dzień zamieszkiwana jest przez ponad tysiąc ludzi. To znana miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim oraz bogatą bazą noclegową.

Podróż samochodem

Podróż do Pobierowa od strony Poznania lub Szczecina warto odbyć trasą europejską oznaczoną jako E65, która prowadzi aż do Świnoujścia. W miejscowości Parłówko należy skierować się na Kamień Pomorski drogą nr 107, następnie na Dziwnówek, a stamtąd drogą nr 103 bezpośrednio do Pobierowa.

Jadąc od strony Kołobrzegu, należy dojechać drogą nr 103 do Trzebiatowa, gdzie znajduje się zjazd na trasę nr 102 do Pobierowa. W sezonie wakacyjnym należy liczyć się z ewentualnymi utrudnieniami na drogach. Przede wszystkim dotyczy to popularnej trasy E65 oraz dróg w pobliżu wybrzeża.

Podróż autobusem

Do Pobierowa dotrzeć można także autobusem, choć siatka połączeń zależy od okresu roku. W miesiącach wakacyjnych (czerwiec-sierpień) bezpośrednie połączenia autobusowe kursują z takich miast jak Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Katowice, Kołobrzeg, Opole, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, a nawet Zakopane.

Poza sezonem połączenia z Pobierowem oferowane są na trasie z Gryfic, Kamienia Pomorskiego, Szczecina czy Wałbrzycha. Dworzec znajduje się przy ul. Jana z Kolna. Główni przewoźnicy to PKS Gryfice, PKS Kamień Pomorski, Ober-Trans czy KSK Bus.

Podróż pociągiem

Przez Pobierowo nie przebiega żadna trasa kolejowa, więc bezpośrednia podróż pociągiem nie jest w tym przypadku możliwa. Jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z połączeń kolejowych do Szczecina, Gryfic lub Kamienia Pomorskiego. Z tych miast do Pobierowa kursują autobusy PKS oraz prywatne busy.

Atrakcje turystyczne

Największym atutem Pobierowa jest jego nadmorskie położenie, a co za tym idzie kąpielisko z plażą zajmującą 400 metrów linii brzegowej. Odbywają się tu również regaty żeglarskie.

Praktycznie cała miejscowość skąpana jest w zieleni, ponieważ znajduje się przy lasach sosnowych wzdłuż wybrzeża. Najbardziej reprezentacyjną ulicą jest ul. Grunwaldzka, gdzie znajduje się wiele lokali gastronomicznych, sklepów, pubów czy dyskotek.

Wyznaczanie trasy