Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Kataru

Podstawowe informacje
Katar leży na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Perską. Kraj sąsiaduje z Arabią Saudyjską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Katar zamieszkuje około 2 milionów ludzi, z których większość stanowią Arabowie. Państwo posiada złoża ropy naftowej i gazu, dzięki czemu należy do najzamożniejszych krajów na świecie.

Podział administracyjny
Pod względem administracyjnym państwo dzieli się na 7 okręgów, które z kolei są podzielone na 10 prowincji. Okręgi Kataru to Asz-Szamal, Al-Chaur, Umm-Salal, Ad-Da’ajin, Ar-Rajjan, Ad-Dauha i Al-Wakra.

Środki transportu
Katar posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę dróg. Na drogach szybkiego ruchu można poruszać się z prędkością do 120 km/h, na pozostałych zaś od 60 do 80 km/h. Co ciekawe, nie funkcjonuje tu transport publiczny, ponieważ wszyscy mieszkańcy poruszają się samochodami. W Doha kursuje jedna linia autobusowa.

Katar posiada międzynarodowe lotnisko w Dubaju (Ad-Dauha), które rocznie obsługuje ponad 9 milionów pasażerów. Stanowi ono węzeł komunikacyjny dla narodowych linii Qatar Airways. Ponadto w kraju funkcjonuje port morski Al-Wakhra.

Jak dotrzeć z Polski?
Z Polski do Kataru można polecieć samolotem, z Europy do tego kraju lata 22 przewoźników. Bezpośredni lot z Warszawy do Kataru trwa 5 godzin i 45 minut i jest obsługiwany przez linie Qatar Airways.

Wyznaczanie trasy