Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Paryż

Odległość z Krakowa do Paryża w linii prostej wynosi 1277 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1550 km. Oprócz własnego samochodu możemy zdecydować się na podróż autokarem, pociągiem lub samolotem. Najszybszym i najtańszym środkiem lokomocji jest samolot, zwłaszcza, że bezpośrednie loty z Krakowa obsługiwane są przez tanie linie lotnicze. Ze względu na dość dużą odległość podróż własnym samochodem jest dość długa i męcząca, dość wysoki jest również koszt paliwa. Podobnie jest z podróżą autokarem – tu trzeba liczyć się z wydatkiem na bilet rzędu kilkuset złotych. Podróż pociągiem możliwa jest jedynie z przesiadkami i jest to również spory wydatek.

Podróż samochodem

Jadąc samochodem z Krakowa do Paryża mamy do wyboru trasę przez Niemcy, Czechy i Niemcy lub przez Niemcy i Belgię. Autostrady w Niemczech, Belgii i Holandii są bezpłatne.

Najkrótsza i najszybsza trasa wiedzie przez Niemcy. Przebiega ona przez Katowice, Wrocław, Zgorzelec, Drezno, Frankfurt nad Menem, Metz i Reims. Długość tej trasy to 1540 km, czas przejazdu w jedną stronę bez postojów to ok. 13,5 - 14 godz., szacowany koszt paliwa to ok. 760 – 920 zł. Jadąc tą trasą poruszamy się autostradami: A4 w Polsce, A4, A7 i A5 w Niemczech, A4 we Francji.

Trasa przez Niemcy i Belgię przebiega przez Katowice, Wrocław, Zgorzelec, Drezno, Kolonię, Liege, Namur, Cambrai i Compiegne. Długość tej trasy to ok. 1580 km, czas przejazdu w jedną stronę bez postojów ok. 14 godz., szacowany koszt paliwa ok. 770 – 930 zł w jedną stronę. Jadąc tą trasą poruszamy się autostradami: A 4 w Polsce, A4 i A5 w Niemczech, A3, A 15 i A7 w Belgii A2 i A1 we Francji oraz drogami krajowymi.

Trasa przez Czechy z pominięciem dróg płatnych wiedzie ona przez Gliwice, Kłodzko, Jicin, omija Pragę od północy, następnie przechodzi przez Bamberg, Wurzburg, Zweibrucken, Pont – a – Mousson i Couloummiers. Długość tej trasy to ok. 1540 km. Poruszamy się głównie bocznymi drogami, dlatego czas przejazdu jest długi – ok. 24 godz. w jedną stronę bez postojów. Szacowany koszt paliwa to ok. 850 – 120 zł w jedną stronę.

Podróż pociągiem

Niestety nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Krakowem a Paryżem. W Warszawie lub Poznaniu można wsiąść do pociągu relacji Moskwa – Paryż – Moskwa. Pociąg kursuje w wybrane dni tygodnia. Cena biletu w kl. 2 z Warszawy to ok. 250 euro, z Poznania ok. 230 euro. Podróż z Warszawy trwa ok. 12 godz., z Poznania ok. 17 godz. Można również spróbować podróży z przesiadką w Berlinie, skąd do Paryża kursują szybkie pociągi TGV Thalys lub jechać z przesiadką w Kolonii.
 
Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia autokarowe Kraków – Paryż obsługiwane przez firmy takie jak Sindbad, Interbus czy Eurolines. Cena biletu normalnego w jedną stronę to ok. 350 – 450 zł, a w obie strony ok. 500 – 650 zł. Czas dojazdu to ok. 21 godz.

Podróż samolotem

Istnieją bezpośrednie, tanie połączenia lotnicze pomiędzy Krakowem a Paryżem: jedno obsługiwane przez Ryanair (na lotnisko Beauvais), drugie obsługiwane przez EasyJet (na lotnisko Charlesa de Gaulle’a). Czas przelotu to ok. 2 godz. 15 min. Ze względu na krótki czas podróży i możliwość znalezienia bardzo tanich biletów podróż samolotem jest rozwiązaniem korzystnym i opłacalnym.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.