Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Szczecin

Poznań  i Szczecin należą do najważniejszych polskich miast. Poznań jest stolicą województwa wielkopolskiego, ważnym ośrodkiem przemysłu, handlu i turystyki. Szczecin leży blisko granicy z Niemcami i jest stolicą województwa zachodniopomorskiego. Znajduje się tu jeden z najważniejszych polskich portów. Oba miasta są ważnymi węzłami komunikacyjnymi: drogowymi, kolejowymi i lotniczymi. Odległość pomiędzy Poznaniem a Szczecinem w linii prostej wynosi 195 km. Największym miastem na trasie przejazdu jest Gorzów Wielkopolski.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Poznania do Szczecina prowadzi przez Gorzów Wielkopolski, drogami krajowymi nr 24, 3 i drogą ekspresową S3. Długość tej trasy wynosi 246 km, czas przejazdu ok. 3 godzin, koszt paliwa ok. 120 – 150 zł w jedną stronę.

Można również wybrać wariant przez autostradę A2 i drogę ekspresową S3. Trasa prowadzi przez Nowy Tomyśl, Torzym i Gorzów Wielkopolski. Płatny jest odcinek pomiędzy Poznaniem a Torzymiem – 29 zł. Długość tej trasy wynosi 303 km, czas przejazdu ok. 3 godzin, koszt paliwa ok. 150 – 180 zł w jedną stronę.

Podróż pociągiem

Podróż koleją z Poznania do Szczecina jest polecana ze względu na małą odległość, krótki czas podróży i przystępne ceny. Dostępne są połączenia bezpośrednie i z przesiadkami. Podróż pociągiem pospiesznym TLK trwa ok. 2 h 45 min, cena biletu w jedną stronę 2 klasie to ok. 43 – 53 zł. Podróż pociągiem Intercity zajmuje ok. 2,5 h, cena biletu w jedną stronę w 2 klasie to ok. 105 – 125 zł, w 1 klasie ok. 135 – 160 zł.
 
Podróż autobusem

Pomiędzy Poznaniem a Szczecinem kursują autobusy PKS. Kursów jest mniej niż połączeń kolejowych. Podróż, w zależności od trasy i liczby przystanków trwa 3,5 – 4,5 h, cena biletu normalnego w jedną stronę wynosi ok. 45 – 55 zł.

Podróż samolotem

Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy Poznaniem a Szczecinem. Lot możliwy jest jedynie z przesiadką w Warszawie. Ze względu na wysoką cenę połączenie lotnicze jest najmniej polecane.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.