Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Bruksela

Podróż samochodem

Warszawę i Brukselę drogą lądową dzieli 1300 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać w 11-12 godzin nieustannej jazdy. Przy średnim spalaniu 7 litrów paliwa na 100 km, przejazd w jedną stronę kosztuje 450-500 zł.

Podróż rozpoczyna się od skierowania na autostradę A2 i kontynuowania jazdy tą trasą (płatną) w kierunku Łodzi i Poznania, aż do granicy z Niemcami w Świecku. Tam droga przechodzi w niemiecką autostradę A12 (bezpłatną w użytkowaniu, jak wszystkie drogi w tym kraju), dalej przechodzi w A10 i A2 w kierunku Magdeburga i Hannoveru. Przejazd należy kontynuować autostradami A3 i A40 do holenderskiego miasta Venla. Stamtąd prowadzi w kierunku południowym bezpłatna autostrada A73. Ostatni etap to przejazd odcinkami trasy E314 na terenie Belgii, dalej E40 i A3 do centrum Brukseli.

Podróż pociągiem

Bezpośrednie połączenie kolejowe między Warszawą i Brukselą zostało zlikwidowane. Konieczna jest przesiadka w Niemczech. Jednym z rozwiązań jest przejazd z Warszawy do Kolonii (Warszawa Centralna-Koln Bahnhof). Podróż trwa ponad 11 godzin. Z Kolonii odjeżdża pociąg dużych prędkości TGV do Brukseli (dworzec Bruxelles Midi). Bilet na tej trasie kosztuje 50-60 euro w jedną stronę.

Podróż autobusem

Na trasie między Warszawą i Brukselą kursują tacy przewoźnicy autokarowi jak Becker Reisen, Sindbad, Interbus czy Nord. Bilet kosztuje 210-240 zł. Podróż pomiędzy Dworcem Zachodnim w Warszawie i Dworcem Centralnym w Brukseli trwa 20-22 godziny.

Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenie lotnicze na tej trasie oferuje LOT. Podróż pomiędzy Portem Lotniczym Chopina (Okęcie) w Warszawie i Portem Lotniczym Bruksela trwa 2 godziny. Bilet w dwie strony to wydatek 1400-1500 zł.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z połączenia Scandinavian Airlines z przesiadką w Kopenhadze (Dania). Lot trwa ok. 3 godzin (należy doliczyć czas oczekiwania w Kopenhadze). To jednak tańsze rozwiązanie – bilet w dwie strony kosztuje od 1000 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.