Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Warszawa

Podróż samochodem

Wrocław i Warszawę dzieli dystans 340-370 kilometrów. Podróż samochodem możliwa jest kilkoma trasami, jednak każda z nich zajmie ok. 4,5 godziny jazdy przy sprzyjających warunkach. Przy średnim spalaniu 7 litrów na 100 km, koszt paliwa wyniesie 130-160 zł w jedną stronę.

Najkrótszy wariant: należy przejechać wrocławskie Śródmieście i dotrzeć do Al. Jana III Sobieskiego, następnie do ul. Wrocławskiej, która prowadzi do drogi ekspresowej S8. Jazdę drogą ekspresową należy kontynuować w kierunku wschodnim i skręcić w stronę Sycowa. Dalszy ciąg podróży to przejazd drogą wojewódzką nr 449 przez Ostrzeszów, Grabów nad Prosną i Brzeziny. W miejscowości Błaszki należy zjechać na drogę wojewódzką nr 710 do Warty, dalej drogą krajową nr 83 i za Mikołowicami zjazd w prawo na odcinek prowadzący do drogi wojewódzkiej nr 478.

Kontynuować jazdę w kierunku wschodnim do Nowej Wsi, gdzie należy zjechać na drogę wojewódzką nr 703 i kolejno na drogę krajową nr 72 przez Poddębice. W miejscowości tej powrót na drogę wojewódzką nr 703, a w Starym Gostkowie zjazd w prawo na drogę wojewódzką nr 469. Następnie zjazd na autostradę A2, która prowadzi do Warszawy.

Podróż autobusem

Na trasie Wrocław-Warszawa kursuje wielu przewoźników, którzy kilka razy dziennie oferują bezpośrednie połączenia. Są to autobusy PKS oraz prywatni przewoźnicy, tacy jak np. Polski Bus. W pierwszym przypadku podróż trwa ok. 8 godzin, w drugim może być krótsza o 1-2 godziny. Koszt podróży to od 30 zł wzwyż.

Podróż pociągiem

Wrocław i Warszawa są ze sobą skomunikowaną za pomocą transportu kolejowego. Każdego dnia kursuje kilka pociągów na tej trasie. Najszybsze połączenia ekspresowe pokonują ten odcinek w ok. 5 godzin, a składy TLK czy InterRegio – nawet 7 godzin. Przejazd na trasie Wrocław-Główny – Warszawa Centralna to koszt od kilkudziesięciu do ponad 100 zł, w zależności od typu pociągu i klasy wagonu.

Podróż samolotem

Coraz popularniejsze na trasie Wrocław-Warszawa jest korzystanie z transportu lotniczego. Polski przewoźnik LOT oferuje kilka lotów dziennie. Z Wrocławia-Strachowic do Lotniska Chopina w Warszawie dolecieć można nawet za 100-120 zł. Lot bezpośredni trwa około jednej godziny. 

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.