Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Wrocław

Odległość między Gdańskiem a Wrocławiem w linii prostej wynosi 377 km. Długość trasy samochodowej to ok. 450 km. Najważniejszymi miastami na trasie przejazdu są: Kalisz, Konin, Inowrocław, Toruń, Grudziądz, Gniezno, Pruszcz Gdański. Wybierając się w podróż z Gdańska do Wrocławia oprócz własnego samochodu możemy skorzystać z kolei, połączeń autobusowych i samolotu.

Podróż samochodem

W przypadku podróży samochodem mamy do wyboru kilka alternatywnych tras. Najszybsza trasa z wykorzystaniem autostrad i dróg płatnych wiedzie przez Kalisz, Konin, Inowrocław i Pruszcz Gdański. Poruszamy się autostradą A1, drogą ekspresową S10, drogą krajową nr 25 i drogą ekspresową S8. Drogą płatną jest autostrada A1. Długość tej trasy to ok. 465 km, czas przejazdu ok. 6 godz. w jedną stronę (bez postojów), szacowany koszt paliwa ok. 230 – 280 zł (w jedną stronę).

Alternatywna trasa, z pominięciem autostrad i dróg płatnych przebiega niemal równolegle przez: Krotoszyn, Gniezno, Bydgoszcz i Starogard Gdański. Biegnie ona drogami krajowymi nr 91, 22,  25,15, 5 drogami wojewódzkimi nr 222 i 237. Długość tej trasy to ok. 450 km, czas przejazdu ok. 7 godz. w jedną stronę (bez postojów), szacowany koszt paliwa ok. 250 – 280 zł w jedną stronę.

Podróż pociągiem

Oba miasta są dużymi węzłami kolejowymi i wybór połączeń między nimi jest zadowalający, jakkolwiek nie kursuje pociąg bezpośredni. Dotarcie z Gdańska do Wrocławia możliwe jest z przesiadką w Poznaniu. Podróż trwa 8,5 – 10 godz. Cena biletu zależy od klasy pociągu. Jeżeli skorzystamy z połączenia kombinowanego pociągiem Intercity do Poznania i Eurocity do Wrocławia cena biletu normalnego w 2 klasie będzie wynosić ok. 120 – 150 zł w jedną stronę. Jeżeli zdecydujemy się na podróż pociągami Przewozów Regionalnych z kilkoma przesiadkami zmieścimy się w kwocie 40 – 55 zł za bilet normalny w jedną stronę.

Podróż autobusem

Oferta połączeń autobusowych pomiędzy Gdańskiem a Wrocławiem jest  dość uboga. PKS w Gdańsku oferuje tylko jedno połączenie w ciągu doby (wg rozkładu na 2013 r.). Można spróbować podróży z przesiadką w Warszawie. Możliwość taką daje Polski Bus. Zaletą jest przystępna cena – ok. 50 – 65 zł w jedną stronę, wadą dość długi czas podróży (ok. 10 godz.).

Podróż samolotem

Najszybszym, ale jednocześnie najdroższym sposobem pokonania trasy Gdańsk – Wrocław jest samolot. Czas przelotu to ok. 1 h 15 min. Połączenia obsługuje Eurolot. Cena biletu w jedną stronę to ok. 290 zł. Oczywiście rezerwując lot z odpowiednim wyprzedzeniem lub korzystając z promocji można na trafić na tańszą ofertę.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.