Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Krakowie

Wybierając miejsce noclegu musimy zwrócić uwagę i zastanowić się nad paroma ważnymi kwestiami: ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na nocleg, jaki standard nam opowiada oraz jak daleko od centrum chcemy mieszkać i jakimi środkami transportu będziemy się poruszać.
 
Opierając się na rankingu booking.com opublikowanym na początku 2014 roku przedstawiamy różnej klasy hotele, począwszy na 5-gwiazdkowych, a na 2 -gwiazdkowych skończywszy. Wśród hoteli najwyższej klasy goście polecają hotel Hotel Gródek należący do sieci Donimirski Boutique Hotels, położony na  Starym Mieście, który podoba się szczególnie ze względu na kameralny charakter czy stylowe wnętrze. W cenę pokoju wliczone jest śniadanie. Marką samą w sobie są hotele Sheraton. W Krakowie także znajduje się hotel tej firmy, urokliwie położony nad samym brzegiem Wisły, z widokiem na Wawel, jednak nocleg w tym hotelu to wydatek rzędu 700 zł za noc w pokou dwuosobowym- w przypadku rezerwacji 6 noclegów koszt ten wyniesie ponad 5.5 tys zł, zatem nie każdego stać na taki luksus. 
 
Wśród hoteli 4 gwiazdkowych prym wiedzie Hotel Metropolitan, który goście cenią za czystość, profesjonalną obsługę. Ranking Tripadvisor natomiast za zwycięzcę i zdobywcę nagrody Traveller's Choice 2014 w kategorii hoteli 4gwiazdkowych uznał Queen Boutique Hotel, cena za noc w tym hotelu to wydatek ok. 130 euro, cena za 6 nocy to koszt ponad 3 tys. zł. 
 
Wśród hoteli 3 gwiazdkowych poleca się Hotel Pugetów, zabytkowy budynek położony niedaleko Rynku i Kazmier 71 euro.
 
Dla osób niewymagających luksusów poleca się hotele 2 gwiazdkowe Ibis Stare Miasto, chwalony ze względu na lokalizację blisko Dworca PKP oraz hotel Ibis Centrum, położony niedaleko Wawelu. 
 
W Krakowie jest także możliwość znalezienia noclegu w jedym z licznych hosteli. Nocleg w hostel Mosquito zlokalizowanym na Rynku Kleparskim to koszt 25 euro za nocleg, natomiast jeśli chcemy nocować w hostelu na samym Rynku- Hostel Rynek 7 musimy przygotować się na wydatek ok. 65 euro, zatem w podjęciu decyzji o miejscu naszego pobytu istotna jest kwestia czy chcemy mieć blisko do centrum miasta, ale wtedy zapłacimy więcej, czy możemy mieć dalej, ale wtedy zaoszczędzimy trochę pieniędzy. 
 
.
 
Popularne miasta: