Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Rzeszów

Podróż samochodem

Kraków i Rzeszów dzieli ok. 170 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać samochodem w 2-2,5 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów paliwa na 100 kilometrów, koszt przejazdu w jedną stronę wynosi 65-70 zł.

Podróż rozpoczyna się od skierowania na krakowską ulicę Wielicką, gdzie znajduje się zjazd na autostradę A4 (część trasy europejskiej E40). Tą trasą pokonuje się odcinek z Krakowa do Tarnowa. Droga wciąż powstaje i z tego powodu nie są pobierane na niej żadne dodatkowe opłaty. Jest jednak przejezdna i znacznie skraca czas przejazdu.

Droga ta omija centrum Tarnowa i dalej przechodzi w drogę krajową nr 4, którą należy kontynuować jazdę do samego Rzeszowa (mijając m.in. Ropczyce). Do centrum miasta dociera się ul. Krakowską. W przyszłości cała trasa Kraków-Rzeszów ma spełniać warunki autostrady.

Podróż autobusem

Z Krakowa do Rzeszowa kursują stałe połączenia takich przewoźników jak PKS Jelenia Góra, Rzeszów, Przemyśl czy Lublin. Odjeżdżają z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie i docierają do dworca w Rzeszowie (ul. Grottgera, w pobliżu dworca kolejowego). Czas przejazdu to 2:45-3:00 godziny, a koszt – 27-36 zł.

Możliwe jest także skorzystanie z prywatnych minibusów, które także kursują z Regionalnego Dworca Autobusowego. Cena przejazdu jest podobna (33-35 zł), ale czas podróży może być nieco krótszy (zazwyczaj 2:20-2:30 godziny).

Podróż pociągiem

Na wybranej trasie połączenia kolejowe obsługuje TLK. Kursują one z dworca Kraków Główny do Rzeszów Główny (plac Dworcowy). Bilet w drugiej klasie kosztuje 30-35 zł. Czas podróży jest wyższy, niż w przypadku autobusu – średnio 3-4 godziny.

Podróż samolotem

Ze względu na niewielką odległość transport lotniczy na tej trasie nie jest opłacalny. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsługuje wyłącznie połączenia krajowe z Warszawy, więc podróż wymagałaby przelotu na trasie Kraków-Warszawa-Rzeszów. Bilety kosztowałyby w sumie od kilkuset do nawet tysiąca złotych.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.