Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Londyn

Podróż samochodem


Droga z Warszawy do Londynu to 1600-1700 kilometrów, a średni czas przejazdu to 15-17 godzin. Najdogodniejsza trasa wymaga przejechania przez terytorium Niemiec (z Warszawy autostradą A2, dalej trasy europejskie E30 i E34), Holandii (E34), Belgii (E40) i Francji (E40). Przy średnim spalaniu 7 litrów/100 km koszt paliwa wyniesie 600-700 zł.

W Francji należy dotrzeć do miejscowości Calais, z której kursują specjalne pociągi Shuttle, zabierające na swój pokład zarówno samochody osobowe, jak i autobusy wraz z pasażerami. Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche wymaga pokonania 50 kilometrów i trwa 30-40 minut. Cena za samochód osobowy z pasażerami to równowartość 250-300 zł (nie dotyczy pojazdów napędzanych gazem LPG – w tym przypadku skorzystanie z pociągu nie jest możliwe).

Alternatywnym rozwiązaniem jest dotarcie do francuskiego miasta Dunkierka, skąd odpływają promy w kierunku Wielkiej Brytanii. Miejscem docelowym jest miasto Dover, a koszt rejsu to 300-500 zł za samochód osobowy z pasażerami.

Podróż autobusem

Z Polski odjeżdżają autokary, którymi możemy dojechać do największych miast Anglii. Na przykładowej trasie Warszawa-Londyn działają przewoźnicy tacy jak Sindbad, Biacomex czy Interbus. Koszt biletu w jedną stronę to 300-350 zł, a podróż trwa 24-26 godzin (włączając pokonanie Eurotunelu).

Podróż pociągiem

Istnieją także połączenia kolejowe, choć zazwyczaj wymagają przesiadki. Przykładowa trasa Warszawa-Londyn wymaga przesiadki np. w Brukseli i późniejszego pokonania Eurotunelu (oczywiście na pokładzie pociągu). Czas podróży nie różni się jednak zbytnio, od transportu autobusowego i wynosi 22-24 godziny. Opcja ta wiąże się z większym wydatkiem – bilet kolejowy w jedną stronę to 500-800 zł.

Podróż samolotem

Z Warszawy do Londynu lata wielu przewoźników, w tym Wizzair, LOT czy British Airways. Czas podróży to zaledwie 2,5-3 godziny (nawet 10-krotnie krótszy, niż w przypadku autokaru).

Co szczególnie ciekawe – to także najtańsza opcja, głównie ze względu na tanie linie lotnicze. Do Londynu dotrzemy nawet za 50-80 zł w przypadku promocji lub 150-350 zł w przypadku regularnych cen. Na terytorium Anglii działa wiele lotnisk pasażerskich, w tym np. kilka w Londynie, Birmingham, Bristolu, Glasgow czy Manchesterze.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.