Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Paryż

Stolica Francji – Paryż uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast świata. Co roku nad Sekwanę ściągają tysiące turystów, aby na własne oczy zobaczyć Wieżę Eiffla, Luwr, Wersal i wiele innych atrakcji tego miasta. Odległość pomiędzy Wrocławiem a Paryżem wynosi 1079 km. Z Wrocławia do Paryża można dolecieć tanimi liniami lotniczymi. Korzystne ceny oferują również linie autokarowe. Podróż samochodem jest mniej opłacalna ze względu na koszt paliwa. Podróż koleją możliwa jest jedynie z przesiadkami.

Podróż samochodem

Najszybsza i najkrótsza trasa z wykorzystaniem autostrad i dróg płatnych prowadzi przez Legnicę, Zgorzelec (lub Jędrzychowice), Drezno, Frankfurt nad Menem, Metz i Reims. Jej długość wynosi ok. 1280 km, czas przejazdu ok. 11,5 h (bez postojów), koszt paliwa w granicach 630 – 756 zł w jedną stronę. Autostrady we Francji są płatne, w Niemczech bezpłatne.

Alternatywna trasa z pominięciem autostrad i dróg płatnych prowadzi przez Legnicę, Zgorzelec, Lipsk, Koblencję, Luksemburg i Reims. Długość tej trasy to ok. 1300 km, czas przejazdu ok. 21 h 40 min (bez postojów), koszt paliwa w granicach 690 – 820 zł. Bardzo podobna odległościowo i kosztowo jest trasa prowadząca przez Drezno, Chemnitz, Wurzburg, Heidelberg, Pont-a-Mousson i Colouommiers.

Podróż pociągiem

Niestety brak bezpośredniego połączenia pomiędzy Wrocławiem a Paryżem. Z Wrocławia można dostać się pociągiem Eurocity do Berlina. Podróż trwa ok. 4,5 h. W ofercie Spar Day cena biletu wynosi 19 euro. W Berlinie można przesiąść się na bezpośredni pociąg do Paryża. Cena biletu w 2 klasie w jedną stronę to wydatek rzędu 180-210 euro, podróż trwa ok. 13 h. Przed wyjazdem warto sprawdzić promocje PKP Intercity  i Deutsche Bahn - można natrafić na bardzo korzystne oferty.

Podróż autobusem

Istnieje dość duży wybór połączeń autokarowych pomiędzy Wrocławiem a Paryżem. Linie obsługują np. Interbus, Eurolines, Sindbad, Sokół. Podróż , w zależności od trasy i liczby przystanków trwa 16 – 18 h. Cena biletu normalnego w jedną stronę to ok. 330 – 390 zł, w obie strony ok. 500 – 600 zł.

Podróż samolotem

Dostępne są tanie loty z Wrocławia do Paryża obsługiwane przez Wizzair i Ryanair. Przelot trwa ok.  2h 15 min, bilety można kupić w cenie poniżej 200 zł w jedną stronę przy odpowiednio wczesnej rezerwacji. Istnieją też połączenia obsługiwane przez LOT, są one jednak znacznie droższe – bilet w jedną stronę to wydatek rzędu 600 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.