Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Berlin

Berlin posiada dwa oblicza: z jednej strony to miasto muzeów, sztuki i nauki, z drugiej nowoczesna i tętniąca życiem metropolia. Odległość pomiędzy Warszawą a Berlinem w linii prostej wynosi 518 km. Wybierając się z Warszawy do Berlina mamy do wyboru podróż samochodem, koleją, autobusem lub samolotem. Korzystnie cenowo wychodzi podróż autokarem. Nieco droższa jest podróż pociągiem, ale dostępne są różnego rodzaju promocje i zniżki, a plusem jest krótki czas podróży.

Podróż samochodem

Wybierając się do Berlina własnym samochodem mamy do wyboru wiele różnych tras. Najbardziej optymalna wiedzie przez Konin, Poznań, Świecko i Frankfurt nad Odrą. Jej długość to ok. 575 km, czas przejazdu ok. 5 h (bez postojów), koszt paliwa w granicach 280 – 350 zł. Trasa przechodzi przez autostrady: A2 w Polsce, A12, A10 i A113 w Niemczech.
Alternatywna trasa z pominięciem autostrad i dróg płatnych wiedzie równolegle przez Kutno, Konin, Poznań, Kostrzyn i Muncheberg. Jej długość to ok. 580 km, czas przejazdu ok. 8 h, koszt paliwa w granicach 280 – 350 zł. W Polsce trasa przechodzi przez drogi krajowe nr 92, 24 i 22, w Niemczech przez drogę nr 1.

Podróż pociągiem

Dostępnych jest kilka bezpośrednich połączeń pomiędzy Warszawą a Berlinem. Pociąg Express Berlin – Warszawa przez Poznań i Frankfurt nad Odrą kursuje z dworca Warszawa Centralna 4 razy dziennie. Podróż trwa ok. 5 godzin, cena biletu w jedną stronę 2 klasie to ok. 51- 62 euro, w 1 klasie ok. 80 – 96 euro. Dostępne są różne zniżki i promocje. Szczegóły oferty można znaleźć na http://intercity.pl.

Podróż autobusem

Dostępnych jest wiele regularnych połączeń autokarowych z Warszawy do Berlina. Czas podróży wynosi ok. 10,5 h, cena biletu normalnego w jedną stronę to ok. 180 – 216 zł, w obie strony ok. 260 – 315 zł. Korzystne ceny oferuje firma Polski Bus – bilet normalny w jedną stronę kosztuje 100 – 120 zł, bilet dwustronny 130 – 156 zł.
 
Podróż samolotem

Regularne połączenia Warszawa – Berlin obsługują tradycyjne linie lotnicze: LOT i Air Berlin. Cena przelotu w jedną stronę to wydatek rzędu 320 – 430 zł, w obie strony ok. 600 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.