Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Wiedeń

Stolica Austrii – Wiedeń od wieków należy do najświetniejszych stolic europejskich. Rodzinne miasto Wolfganga Amadeusza Mozarta od lat przyciąga tłumy turystów wspaniałymi zabytkami, bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Odległość pomiędzy Warszawą a Wiedniem w linii prostej wynosi 556 km. Z Warszawy do Wiednia możemy dostać się samochodem, autobusem, koleją lub samolotem. Ze względu na stosunkowo niewielką odległość popularna jest podróż samochodem. Korzystną cenę mają połączenia autobusowe, na kolei można natomiast liczyć na ciekawe promocje.

Podróż samochodem

Jadąc z Warszawy do Wiednia własnym samochodem mamy do wyboru trasę przez Czechy lub przez Słowację. Jeżeli chcemy poruszać się autostradami należy pamiętać, że autostrady w Czechach, Austrii i na Słowacji są płatne.

Trasa przez Czechy wiedzie przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Zabrze, Łaziska, Ostravę, Ołomuniec, Brno i Mikulov. Jej długość to ok. 684 km, czas przejazdu ok. 7,5 h (bez postojów), koszt paliwa w granicach 350 – 420 zł. W Polsce trasa przechodzi przez drogę ekspresową S8, autostradę A1 i drogę krajową nr 1, w Czechach przez autostradę A1 i drogę nr 52, w Austrii przez drogę nr 7, autostradę A5 oraz drogę ekspresową S1.

Alternatywna trasa, z pominięciem autostrad i dróg płatnych przebiega niemal równolegle przez: Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Tarnowskie Góry, Gliwice, Chałupki, Ostravę, i Breclav. Jej długość to ok. 660 km, czas przejazdu ok. 10 h (bez postojów), koszt paliwa w granicach 380 – 450 zł. Trasa przechodzi przez drogi krajowe i ekspresowe.

Trasa przez Słowację wiedzie przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Cieszyn, Żlinę, Trnavę, i Bratysławę. Długość tej trasy to ok. 725 km, czas przejazdu ok. 8 h (bez postojów), koszt paliw w granicach 360 – 430 zł. W Polsce trasa przechodzi przez drogę ekspresową S8, autostradę A1, drogę krajową nr 1 i drogę ekspresową S1, na Słowacji przez autostradę D3 i D1, w Austrii przez autostrady A6 i A4.

Podróż pociągiem

Do wyboru jest kilka bezpośrednich połączeń kolejowych z Wiedniem. Pociągi Eurocity z Warszawy do Wiednia kursują 2 razy dziennie. Podróż trwa ok. 8 godzin. Pociąg przejeżdża przez Katowice, Zebrzydowice (granica) i Ostrawę. W ofercie Spar Day ceny biletów  w jedną stronę zaczynają się od 29 euro w 2 klasie i 39 euro w 2 klasie. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie http://intercity.pl.

Podróż autobusem

Dostępnych jest wiele regularnych połączeń autobusowych pomiędzy Warszawą a Wiedniem. Podróż w zależności od trasy i liczby przystanków trwa 12,5 – 14,5 h. Cena biletu normalnego w jedną stronę wynosi ok. 140 – 160 zł, w obie strony 260 – 315 zł. Połaczenia obsługuje np. Eurolines, Intercars, Almabus, PKS.

Podróż samolotem

Połączenia Warszawa - Wiedeń obsługiwane przez LOT są dość kosztowne – ok. 1200 zł w obie strony i ok. 1500 zł w jedną stronę.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.