Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Warszawa

Podróż samochodem

Łódź i Warszawę dzieli 130 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać w ok. 1,5 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 kilometrów trasy, koszt podróży powinien wynieść ok. 50 zł w jedną stronę.

Przejazd rozpoczyna się od skierowania z centrum Łodzi ulicami Kościuszki, Zachodnią, Zgierską i Julianowską na zachód. Kolejne etapy to ulica Inflancka (część drogi krajowej nr 72) i Strykowska (droga krajowa nr 1, trasa europejska E75).

W ten sposób dociera się do węzła na autostradzie A2, będącej częścią trasy europejskiej E30. Podróż należy kontynuować autostradą, która wciąż pozostaje bezpłatna w użytkowaniu (po zakończeniu wszelkich prac budowlanych związanych z infrastrukturą wokół autostrady, opłaty zostaną wprowadzone). Przejazd kontynuuje się w kierunku wschodnim aż do Konotopy.

W miejscowości tej autostrada kończy się i przechodzi w drogę ekspresową S8. Przed Warszawą należy zjechać z tej trasy na węźle prowadzącym do drogi krajowej nr 92. Ulicami Połczyńską, Wolską i Kasprzaka dojeżdża się do centrum miasta.

Podróż autobusem

Każdego dnia z Łodzi do Warszawy kursuje kilka połączeń autobusowych. Odjeżdżają z dworca Łódź Kaliska. Autobusy PKS rozpoczynają swoją podróż zazwyczaj w Poznaniu lub Wrocławiu, zatrzymując się w Łodzi.

Połączenia autobusowe docierają do Dworca Zachodniego lub zajezdni Metro Młociny w Warszawie. Koszt biletu to ok. 30 zł, a czas podróży – 2,5 godziny.

Podróż pociągiem

Z dworca kolejowego Łódź Kaliska kursują pociągi TLK i InterRegio w kierunku Warszawy. Połączeń w ciągu dnia jest wiele. Podróż trwa ok. 2 godzin i 30 minut, a najtańszy bilet kosztuje ok. 35 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.