Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Wrocław

Podróż samochodem

Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z Wrocławiem, ze względu na autostradę A4. Droga szybkiego ruchu pozwala na dogodne podróżowanie między tymi miastami. Trasę o długości ok. 270 kilometrów pokonać można dzięki temu w ok. 2,5 godziny. Z tego względu omijanie płatnych odcinków autostrady nie jest zalecane. Byłaby to trasa znacznie dłuższa, a na przejechanie jej należałoby przeznaczyć o wiele więcej czasu. Na odcinku Kraków-Wrocław znajduje się kilka punktów poboru opłat. Przejechanie całości kosztuje ok. 35 zł.

Najkrótsza trasa: podróż do Wrocławia należy rozpocząć od skierowania się na krakowską Al. 29 Listopada, Opolską, aż do Conrada. Dalej aż w okolice Centrum Witek, gdzie droga krajowa nr 7 przechodzi w autostradę A4, która jest częścią trasy europejskiej E40. Pierwszy punkt poboru opłat znajduje się naprzeciwko lotniska Balice.

Autostrada prowadzi na obrzeżach kolejnych miast – kolejno Chrzanów, Mysłowice (gdzie znajduje się drugi punkt poboru opłat), Katowice, Ruda Śląska. Na odcinku Gliwice-Wrocław znajdują się kolejne punkty poboru opłat. Przejazd tej trasy jest płatny. Autostradą A4 dotrzeć można  do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia lub zjechać wcześniej w Al. Karkonoską prowadzącą do centrum miasta.

Podróż autobusem

Do Wrocławia dotrzeć można także transportem zorganizowanym. To popularna trasa, na której kursuje wielu przewoźników. W większości przypadków cena biletu w jedną stronę jest porównywalna. Różnić może się czas podróży. PKS Nowy Sącz oferuje połączenie Kraków-Wrocław za 42-44 zł, czas przejazdu wynosi jednak niemal 5 godzin. Prywatni przewoźnicy, tacy jak Link-Bus czy Lajkonik oferują przejazd za 40 zł, a czas podróży to już tylko nieco ponad 3 godziny.

Podróż pociągiem

Między miastami poruszać można się również transportem kolejowym, chociaż nie jest to rozwiązanie zbyt ekonomiczne i szybkie. Na trasie tej połączenia obsługują Przewozy Regionalne. Koszt biletu to średnio 50-60 zł, a czas przejazdu nie jest krótszy, niż 5,5 godziny. Czasami konieczna jest także przesiadka w Katowicach, a wtedy podróż trwa już sporo ponad 6 godzin.

Podróż samolotem

Ze względu na stosunkowo niewielką odległość (270 km) oraz połączenie Krakowa i Wrocławia autostradą A4, na trasie tej nie ma bezpośrednich lotów. Jedyną możliwością jest skorzystanie z połączeń z przesiadką w Warszawie. Koszt biletu to jednak ponad 400 zł w jedną stronę.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.