Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Tarnów

Podróż samochodem

Z Krakowa do Tarnowa prowadzą dwie alternatywne trasy, które różnią się nieznacznie. Jedna z nich zakłada przejazd maksymalną długością autostrady A4 w tym kierunku, druga – zjazd na Brzesko i Wojnicz. Warto jednak zaznaczyć, że korzystanie z tej autostrady pozostaje na razie bezpłatne, więc warto poruszać się nią jak najdłużej. Miasta dzieli nieco ponad 80 kilometrów, które dzięki drodze szybkiego ruchu można pokonać w godzinę i 10-20 minut. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 kilometrów, trzeba liczyć się z wydatkiem do 30 zł w jedną stronę.

Najkrótsza trasa: obydwie trasy mierzą ok. 80 km, ale przejazd maksymalną długością autostrady A4 w kierunku Tarnowa ma kilka zalet – ruch jest zdecydowanie płynniejszy i szybszy. Podróż należy rozpocząć od skierowania się ulicą Wielicką do dzielnicy Prokocim. W tym miejscu ulica ta przecina autostradę, na którą należy wjechać. Autostrada A4 jest częścią trasy europejskiej E40, która prowadzi aż do granicy z Chinami. Droga ta omija centra mijanych miejscowości. Należy więc poruszać się nią przez ok. 70 km, aż do Wierzchosławic.

W miejscowości tej zalecany jest zjazd na Ostrów i przejazd ulicą Wincentego Witosa przez Kępę Bogumiłowicką. Ta przechodzi następnie w ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Ignacego Mościckiego i Józefa Szujskiego. W ten sposób dociera się do centrum Tarnowa.

Podróż autobusem

Z Krakowa do Tarnowa dotrzeć można również transportem zorganizowanym. Na trasie tej kursują autobusy PKS oraz prywatnych przewoźników. Czas przejazdu wynosi zazwyczaj nieco poniżej 2 godzin, a cena biletu waha się w przedziale 17-20 zł. Przykładowi przewoźnicy to PKS Jasło czy prywatny PTP Transport. Pojazdy kursują z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie do Dworca Autobusowego w Tarnowie, który znajduje się blisko ścisłego centrum miasta, przy ulicy Dworcowej.

Podróż pociągiem

Na trasie tej można także skorzystać z transportu kolejowego. Jest to jednak rozwiązanie bardzo porównywalne do przejazdu autobusem. Czas jazdy nie różni się – wynosi około 2 godzin, cena biletu także – zazwyczaj to przedział 17-20 zł. Z Krakowa do Tarnowa dotrzeć można pociągami Przewozów Regionalnych lub TLK. Kursują z dworca Kraków Główny do dworca Tarnów.

Podróż samolotem

W Tarnowie nie ma lotniska pasażerskiego, więc transport lotniczy na tej trasie nie jest możliwy. Najbliższe porty lotnicze znajdują się właśnie w Krakowie oraz w Rzeszowie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.