Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Paryżu

Ceny
Paryż słynie z doskonałej bazy noclegowej, w ramach której znajdziemy zarówno wysokiej klasy hotele, jak i tańsze noclegi w hostelach, czy obiektach przypominających polskie pensjonaty. W obrębie centrum (zakreślonego przez obwodnicę miasta) pokój dwuosobowy wynajmiemy już za 50 EUR od osoby – zwykle w schroniskach młodzieżowych lub skromnych, jednogwiazdkowych hotelikach; w ościennych dzielnicach za kwotę ok. 55 EUR od osoby możemy już liczyć na zakwaterowanie w trzygwiazdkowym hotelu. Goście wybierający pobyt w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach w pobliżu największych atrakcji turystycznych Paryża muszą liczyć się z wydatkiem od 100 EUR za osobę wzwyż, aż do kwot w okolicach 1-1,5 tys. EUR w przypadku najbardziej luksusowych rezydencji.
 
Godne polecenia
Wśród hoteli o wysokim standardzie zwycięzcą wielu rankingów i faworytem gości pozostaje paryski Ritz, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie Ogrodów Tuileries i Pól Elizejskich, doskonale skomunikowany z wszystkimi dzielnicami miasta, oferujący klientom szerokie zaplecze rekreacyjne i restaurację chętnie odwiedzaną także przez samych Paryżan. Szeregiem zadowolonych klientów może poszczycić się także Sofitel położony zaledwie 450 metrów od Łuku Tryumfalnego – klienci doceniają najnowocześniejsze udogodnienia, eklektyczny wystrój i doskonałą restaurację hotelową, w której spróbować można najwykwintniejszych dań współczesnej kuchni francuskiej. Spośród bardziej ekonomicznych obiektów znakomitymi recenzjami cieszy się z kolei hotel Terminus Orléans usytuowany w południowej części Paryża, ceniony za miłą obsługę, dobrą kuchnię i łatwą komunikację z najważniejszymi atrakcjami miasta. 
 
Kwatery prywatne
W przypadku dłuższych pobytów w Paryżu ciekawą alternatywą dla hoteli, pensjonatów, czy hosteli mogą okazać się apartamenty rozsiane we wszystkich dzielnicach miasta, zwykle urządzone z paryskim szykiem, funkcjonalne i wygodne. Okazują się także bardziej opłacalne od tradycyjnych obiektów noclegowych, o ile bowiem podróżujemy większą grupą koszty wynajmu mogą spaść poniżej 50 EUR na osobę (w przypadku apartamentów położonych nieco dalej od centrum), rzadko przekraczając kwoty 400 EUR przy wynajmie mieszkania czteroosobowego. 
 
Popularne miasta: