Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Wrocław

Podróż samochodem

Z Poznania do Wrocławia prowadzą trzy alternatywne trasy, które różnią się długością i czasem niezbędnym do ich pokonania. Mierzą od 160 do 180 kilometrów i zajmują średnio 2,5-3 godziny.

Najkrótsza z nich prowadzi przez Śrem, Gostyń i Rawicz, nieco dłuższa – przez Kościan, Leszno i Rawicz, a najdłuższa – przed Środę Wielkopolską, Jarocin, Krotoszyn i Milicz. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 kilometrów, koszt podróży w jedną stronę wyniesie 60-70 zł.

Najkrótsza trasa: podróż do Wrocławia należy rozpocząć od skierowania się poznańską ul. Bolesława Krzywoustego na południe, aż do drogi ekspresowej S11 i kontynuowanie jazdy tą trasą. Przed miejscowością Kórnik skręt na drogę wojewódzką nr 431, a następnie 434, przez Śrem, Gostyń i Rawicz, skąd prowadzi droga krajowa nr 5 przez Trzebnicę. Droga ta następnie przecina autostradę A8 i przechodzi w ul. Żmigrodzką i Bałtycką, które prowadzą do centrum Wrocławia.

Podróż autobusem

Przejazd na trasie Poznań-Wrocław oferują różni przewoźnicy autobusowy, w tym PKS oraz prywatne busy. Stałe połączenie proponuje np. PKS Wołowiec. Nie jest to jednak najszybszy środek transportu. W tym przypadku podróż trwa nawet 4,5 godziny. Koszt biletu to średnio 25-27 zł. Kursują z Dworca Autobusowego w Poznaniu do Dworca Autobusowego-Centralnego we Wrocławiu.

Podróż pociągiem

Między miastami kursują także bezpośrednie połączenia kolejowe, choć różnią się pod względem ceny, a przede wszystkim – czasu przejazdu. Przewozy Regionalne (TLK, InterRegio) oferują bilety w cenie 30-45 zł a najniższej klasie. Czas podróży może wynieść jednak od nieco ponad 3 do 5 godzin.

Podróż samolotem

Z Poznania do Wrocławia, ze względu na niewielką odległość (ok. 170 km), nie kursują bezpośrednie połączenia lotnicze. Jedyna możliwość to skorzystanie z lotu z przesiadką w Warszawie. Czas oczekiwania w stolicy może wiązać się z kilkugodzinnym oczekiwaniem. Koszt biletu nie jest niski – od 250 do nawet 600 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.