Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Białystok - Warszawa

Podróż samochodem

Białystok i Warszawę dzieli ok. 200 kilometrów (istnieje alternatywna trasa, która mierzy jednak ponad 250 km). Trasę tę przy sprzyjających warunkach pokonać można 2,5 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 km podróż nie powinna kosztować więcej, niż 75-80 zł w jedną stronę.

Przejazd należy rozpocząć od skierowania się na południowy zachód Białegostoku ulicą Jana Pawła II. Podróż odbywa się na zmianę odcinkami drogi krajowej nr 8 oraz drogi ekspresowej S8, które płynnie przechodzą jedna w drugą (w przyszłości cały odcinek ma spełniać warunki stawiane drodze ekspresowej). Jest to fragment trasy europejskiej E67.

Kierując się na Warszawę należy przejechać przez Zambrów, Ostrowię Mazowiecką, Wyszków, Radzymin i Marki. Z Marek ulicą Radzymińską dotrzeć można do warszawskich dzielnic Targówek, Praga, Śródmieście, a ulicą Toruńską i dalej Wybrzeżem Gdyńskim na Żoliborz, Wolę i Śródmieście.

Podróż autobusem

Autobusy w kierunku Warszawy odjeżdżają z dworca mieszczącego się przy ulicy Monte Cassino w Białymstoku. Do dyspozycji podróżnych są pojazdy obsługiwane przez PKS oraz prywatnych przewoźników (np. Polski Bus). Podróż trwa ok. 4 godzin, a bilet kosztuje 30-35 zł. W przypadku wcześniejszej rezerwacji biletu w Polskim Busie, koszt podróży może być jeszcze niższy.

Istnieje także dogodne połączenie z Portem lotniczym Chopina. Z Białegostoku do lotniska Okęcie kursują bezpośrednie busy Podlasie Express. Czas podróży to ok. 3 godzin i 45 minut, a cena biletu – 45 zł.

Podróż pociągiem

Z Białegostoku do Warszawy dotrzeć można także pociągiem. Są to połączenia bezpośrednie lub pociągi udające się w kierunku Wrocławia, Krakowa, Zakopanego, Międzylesia lub Szczecina, zatrzymujące się również w Warszawie. Podróż trwa zazwyczaj niecałe 3 godziny, a bilet kosztuje 45-50 zł.

Podróż samolotem

Pokonanie tej trasy samolotem nie jest możliwe, ze względu na brak lotniska pasażerskiego w Białymstoku.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.