Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Warszawa

Podróż samochodem

W zależności od wybranego wariantu (samochodem do stolicy można dojechać przez Radomsko, Częstochowę lub Kielce) dystans między Krakowem a Warszawą wynosi 290-350 kilometrów. Czas niezbędny na pokonanie tej trasy to 4-4,5 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów na 100 km, koszt podróży wyniesie 120-150 zł w jedną stronę.

Najkrótszy wariant: wyjeżdżając z Krakowa należy kierować się na północ miasta, do ulicy Warszawskiej i kolejno Krakowskiej, która prowadzi przez Michałowice. Następnie należy zjechać na drogę krajową nr 7, będącą częścią trasy europejskiej E77, prowadzącą przez Słomniki, w pobliżu Miechowa i Jędrzejowa.

W Chęcinach zjazd na drogę ekspresową S7 do Skarżyska-Kamiennej. Następnie powrót na drogę krajową nr 7 prowadzącą w okolice Szydłowca i Radomia. Należy kontynuować jazdę drogą krajową nr 7, która ponownie łączy się z drogą ekspresową S7 i prowadzi przez Grójec, Tarczyn, Janki, Raszyn, aż do Warszawy.

W godzinach szczytu możliwe zatory na drodze z Janek czy Raszyna do centrum Warszawy.

Podróż autobusem

Z Krakowa do Warszawy kursują zarówno autobusy PKS, jak i prywatnych przewoźników. Wśród nich np. firma Polski Bus, która oferuje przejazd na tej trasie za ok. 30 zł. Różnice między przewoźnikami dotyczą przede wszystkim cen, bo zazwyczaj czas przejazdu nie jest krótszy, niż 5 godzin. Większość autobusów kursuje z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie i zatrzymuje się na Dworcu Autobusowym przy Dworcu PKP Warszawa Zachodnia, który mieści się przy Al. Jerozolimskich, niedaleko Dworca Centralnego. Dystans ten można pokonać komunikacją miejską.

Podróż pociągiem

Na trasie tej kursują kilka razy dziennie bezpośrednie pociągi. Obsługiwane są zarówno przez Tanie Linie Kolejowe, jak i InterCity. Przejazd z dworca Kraków Główny do dworca Warszawa Centralna trwa 3-3,5 godziny. Koszt biletu zależy od przewoźnika oraz standardu pociągu. Najmniej zapłacimy za podróż TLK – średnio kilkadziesiąt złotych w jedną stronę.

Podróż samolotem

Kraków i Warszawa są dobrze skomunikowane ze sobą za pomocą transportu lotniczego. Każdego dnia na tej trasie odbywa się kilka lotów obsługiwanych przez narodowego przewoźnika LOT. Podróż z lotniska Kraków-Balice na Lotnisko Chopina (Okęcie) trwa 50 minut, a ceny biletów rozpoczynają się od 150 zł. Zdarzają się jednak promocje, które umożliwiają obniżenie kosztów nawet o kilkadziesiąt procent.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.