Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Warszawa

Podróż samochodem

W zależności od wybranego wariantu, podróż z Gdańska do Warszawy wymaga pokonania od 340 do 420 kilometrów. Podróż przy sprzyjających warunkach nie powinna trwać dłużej, niż nieco ponad 4 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 kilometrów, koszt przejazdu wyniesie 130-160 zł w jedną stronę. Najkrótsza trasa prowadzi głównie drogą ekspresową S7 i drogą krajową nr 7.

Najkrótszy wariant: podróż do Warszawy należy rozpocząć od skierowania się z centrum miasta w kierunku południowym, do ulic Okopowej, Podwala Przedmiejskiego i Elbląskiej. W ten sposób dotrzeć można do drogi ekspresowej S7. Należy kontynuować jazdę tą drogą, następnie poruszając się od Nowego Dworu Gdańskiego drogą ekspresową S7.

Kolejny etap to podróż tą samą drogą do Elbląga, w pobliżu Ostródy i Olsztynka. Za Nidzicą droga ekspresowa przechodzi w drogę krajową nr 7 i prowadzi w sąsiedztwie Mławy, przez Strzegowo i Płońsk. Dalsza część trasy odbywa się na zmianę odcinkami drogi nr 7 i S7 (w rzeczywistości to ta sama trasa, ale o różnym standardzie). Kolejne istotne punkty to Nowy Dwór Mazowiecki, przejazd przez Wisłę w kierunku Łomianek i przejazd wzdłuż rzeki ul. Wybrzeże Gdyńskie do warszawskiej dzielnicy Bielany, skąd do innych części miasta prowadzi szczegółowe oznakowanie.

Podróż autobusem

Z Gdańska do Warszawy kursuje wielu przewoźników, którzy oferują w sumie nawet kilkanaście połączeń każdego dnia. Średnio czas podróży wynosi 6-7 godzin. Autobusy odjeżdżają z Dworca Autobusowego w Gdańsku do dworca przy stacji Warszawa Zachodnia. Przykładowi przewoźnicy: PKS Brodnica oferuje bilet na tę trasę w cenie 60-65 zł, PKS Elbląg – 50-60 zł, a Polski Bus – 30-35 zł.

Podróż pociągiem

Gdańsk i Warszawa są ze sobą skomunikowane także poprzez transport kolejowy. Na trasie tej kursują kilka razy dziennie bezpośrednie pociągi. Z Gdańska Głównego do Warszawy Centralnej, przez Warszawę Wschodnią, dotrzeć można z przewoźnikami Intercity czy TLK. W pierwszym przypadku koszt biletu to średnio 120-130 zł, druga opcja jest nawet o połowę tańsza – 60-65 zł. Szczegółowe ceny zależą od rodzaju pociągu i klasy wagonu.

Podróż samolotem

Z Gdańska do Warszawy dotrzeć można także samolotem przewoźnika LOT. Bezpośrednich połączeń lotniczych jest aż 8 dziennie. Pierwszy o 5.40, ostatni punktualnie o 21.00. Kursują między lotniskiem Gdańsk-Rębiechowo – Lotnisko Chopina (Okęcie). Lot trwa 50 minut, a bilety można zakupić już za 150 zł. Warto śledzić promocje, bo podróż może być jeszcze tańsza.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.