Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Paryża

Kiedy warto jechać
Najciekawszą porą na zwiedzanie Paryża jest wiosna, gdy temperatury w okolicach 20 stopni Celsjusza zachęcają do całodziennych spacerów uliczkami pełnymi słońca i kolorów, a miasto pachnie budzącą się do życia roślinnością. Ceny noclegów nie są jeszcze tak wygórowane, jak w sezonie letnim, a ruchliwość tutejszych kawiarenek i restauracji zachęca do podpatrywania stylu życia tutejszych mieszkańców. W miesiącach wakacyjnych, gdy wielu Paryżan wyjeżdża do zamiejskich rezydencji, ruch na głównych arteriach staje się zdecydowanie mniejszy, rosną za to kolejki do najbardziej obleganych muzeów i galerii; warto wykorzystać ten czas na pikniki w jednym z miejskich ogrodów, wpasowując się w leniwy klimat, jaki panuje wówczas w upalnym zwykle Paryżu.
 
Wycieczki, wczasy
Gęsta siatka połączeń lotniczych Polski z Paryżem sprawia, iż francuska stolica stała się łatwym do osiągnięcia celem dla każdego podróżnika – przy odrobinie szczęścia za bilety w obie strony możemy zapłacić mniej niż 200 zł na osobę. Problemem może jednak okazać się znalezienie miejsca noclegowego w równie atrakcyjnej cenie, pamiętajmy bowiem, iż koszty nawet najskromniejszego zakwaterowania w obiektach oddalonych od centrum to co najmniej 50 EUR od osoby za noc, jeśli zaś nie chcemy tracić czasu na dojazdy i wybieramy hotele w bezpośrednim sąsiedztwie rozmaitych atrakcji musimy liczyć się z wydatkiem przekraczającym 100 EUR od osoby. Częstokroć bardziej opłacalną opcją od wyprawy na własną rękę okazuje się wykupienie wycieczki w biurze podróży, gdzie możemy liczyć nie tylko na specjalne ceny noclegów i przelotów, ale również towarzystwo przewodnika, dzięki któremu dowiemy się najciekawszych faktów na temat Paryża bez wertowania grubych przewodników. 
 
Najbardziej popularną formą wyjazdów oferowanych przez touroperatorów pozostają wycieczki objazdowe zaplanowane zwykle na ok. 7 dni, w czasie których zwiedzimy nie tylko najważniejsze obiekty samego miasta (m.in. Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla, czy Luwr), ale również atrakcje znajdujące się w okolicy, jak pałac w Wersalu, czy podparyski Disneyland.
 
Oferty i ceny
Paryż jest od lat na tyle popularną destynacją turystyczną, iż trudno wyobrazić sobie touroperatora nieposiadającego w swojej ofercie wycieczek skonstruowanych wedle co najmniej kilku planów zwiedzania. Największą popularnością cieszą się wyjazdy siedmiodniowe, pozwalające bez przesadnego pośpiechu zobaczyć najsłynniejsze atrakcje miasta i jego okolic, jak i zapoznać się pobieżnie z rytmem tutejszego życia; koszt tego typu wyjazdów waha się od 1,200 PLN do 2,500 PLN, zależnie od standardu naszego zakwaterowania oraz ilości biletów wstępu wliczonych w cenę. Od lat nie słabnie również zainteresowanie krótszymi, czterodniowymi wyjazdami nakierowanymi głównie na wyprawę do Disneylandu, z programem zwiedzania Paryża skróconym do kluczowych dzielnic i zabytków, często dopasowanym do potrzeb turystów poruszających się po mieście w towarzystwie dzieci. Koszty takich „ekspresowych” wycieczek oscylują zwykle pomiędzy 800 PLN a 1,000 PLN, toteż na podobną przygodę możemy pozwolić sobie bez rujnowania domowego budżetu.
Popularne miasta: