Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Londyn

Podróż samochodem

Wrocław i Londyn dzieli ok. 1400 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać samochodem w 13-14 godzin. Przy średnim spalaniu 7 litrów paliwa na 100 km, przejazd w jedną stronę nie powinien kosztować więcej, niż 500-600 zł.

Podróż rozpoczyna się od przejazdu płatną autostradą A4 do granicy z Niemcami w Jędrzychowicach, gdzie droga przechodzi w bezpłatną niemiecką autostradę A4 (część trasy europejskiej E40). W pobliżu Nossen należy zjechać na autostradę A14, następnie w okolicy Leipzig na A3, a w Kassel na A44, którą należy kontynuować podróż do granicy z Holandią. Dalszy etap to przejazd bezpłatną holenderską autostradą A67 do granicy z Belgią. Stamtąd trasą E34 do Antwerpii, E17 do Gent i dalej E40.

W Francji należy dotrzeć do miejscowości Calais, z której kursują specjalne pociągi Shuttle, zabierające na swój pokład zarówno samochody osobowe, jak i autobusy wraz z pasażerami. Przejazd Eurotunelem pod Kanałem La Manche wymaga pokonania 50 kilometrów i trwa 30-40 minut. Cena za samochód osobowy z pasażerami to równowartość 250-300 zł (nie dotyczy pojazdów napędzanych gazem LPG – w tym przypadku skorzystanie z pociągu nie jest możliwe). Z Folkestone i Londyn dzieli ok. 100 km.

Alternatywnym rozwiązaniem jest dotarcie do francuskiego miasta Dunkierka, skąd odpływają promy w kierunku Wielkiej Brytanii. Miejscem docelowym jest miasto Dover, a koszt rejsu to 300-500 zł za samochód osobowy z pasażerami. Dover i Londyn dzieli ok. 120 km.

Podróż autobusem

Z Wrocławia do Londynu dojechać można także autokarem. Połączenia na tej trasie obsługują tacy przewoźnicy jak Biacomex, Agat, Sindbad czy Interbus. Kursują z dworca PKS przy ul. Suchej we Wrocławiu do dworca Victoria Coach Station w centrum miasta, w londyńskiej dzielnicy Westminster. Podróż trwa 18-19 godzin, a bilet w jedną stronę kosztuje 300-390 zł.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośrednich połączeń kolejowych między Wrocławiem i Londynem. Podróż wymaga przejazdu pociągiem do Niemiec (Berlin lub Kolonia) i późniejszego pokonania Eurotunelu niemieckim pociągiem. Czas podróży nie różni się zbytnio, od transportu autobusowego i wynosi 22-24 godziny. Opcja ta wiąże się z większym wydatkiem – bilet kolejowy w jedną stronę to 600-800 zł.

Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenia lotnicze między Wrocławiem i Londynem oferują tanie linie. Podróż z WizzAir trwa jedną godzinę, a bilet w jedną stronę kosztuje 250-250 zł. W przypadku Ryanair to także godzina podróży i bilet w podobnej cenie (warto śledzić promocje, może być jeszcze taniej). W przypadku biletów w dwie strony, cena wynosi średnio 350-400 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.