Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Nowy Jork

Podróż samolotem

Europę i Amerykę Północną rozdziela Ocean Atlantycki. Odległość między Warszawą a Nowym Jorkiem w linii prostej wynosi ponad 6800 kilometrów. Z tego względu jedynym środkiem transportu na tej trasie jest połączenie lotnicze.

Ceny biletów są bardzo zróżnicowane. Najkorzystniej jest zarezerwować je z dużym wyprzedzeniem czasowym. Na trasie Warszawa-Nowy Jork dostępne są połączenia z przesiadkami (tańsze) oraz bezpośrednie oferowane przez LOT (droższe).

Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usług linii lotniczych United Airlines lub Lufthansa, przelot do Monachium, a stamtąd do Nowego Jorku (Port Lotniczy Nowy Jork-JFK). Bilet w dwie strony to wydatek 2000-2200 zł (na odległy termin – im bliżej podróży, tym ceny wyższe). Podróż powrotna wygląda podobnie – z Nowego Jorku do Monachium, a następnie do Warszawy. Przelot z Warszawy do Monachium trwa 1:40-1:50 h, a do Nowego Jorku – 9:00-9:10 h.

Możliwe jest również skorzystanie z połączeń oferowanych przez Air Canada. Podróż wymaga jednak dwóch przesiadek – we Frankfurcie nad Menem i w Toronto. Cena przelotu to także 2000-2200 zł. Kolejne etapy podróży trwają: Warszawa-Frankfurt nad Menem – 1:50, Frankfurt nad Menem-Toronto – 8:15, Toronto-Nowy Jork (lotnisko JFK) – 1:50.

Jedyne bezpośrednie połączenie oferują linie lotnicze LOT. Bilet na trasie Warszawa (lotnisko Chopina) – Nowy Jork (lotnisko JFK) kosztuje 2500-3000 zł (przy rezerwacji na kilka dni przed podróżą może to być nawet dwukrotnie więcej). Podróż trwa 9:40 h.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.