Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Paryż

Podróż samochodem

Stolice Polski i Francji dzieli ok. 1600 kilometrów. W sprzyjających warunkach podróż powinna trwać ok. 14 godzin. W Warszawie należy wjechać na Aleje Jerozolimskie, a następnie skręcić w Aleję Obrońców Grodna, która przechodzi w drogę ekspresową S8 (stanowiącą fragment trasy europejskiej E30). Ta z kolei w dalszej części trasy przechodzi w autostradę A2, którą przejazd jest płatny (np. odcinek Świecko-Konin to wydatek nawet 60 zł za samochód osobowy).

Autostrada A2 prowadzi do granicy z Niemcami, gdzie łączy się z autostradą A12. Korzystanie z wszystkich niemieckich autostrad jest bezpłatne dla samochodów osobowych. A12 przechodzi dalej w autostradę A10 (część tras europejskich E30 i E55), dalej w A2 (trasa europejska E30).

W miejscowości Kamen należy zjechać na autostradę A1 w kierunku południowym (trasa europejska E37), przed Frechen – na autostradę A4 (trasa europejska E40), a przed Aachen na autostradę A44 (trasa europejska E40), która przechodzi na terytorium Belgii w autostradę A3. W kraju tym korzystanie z autostrad także jest bezpłatne.

Za miastem Liege należy zjechać w kierunku południowym na autostradę A15 (trasa europejska E42), która kolejno przechodzi w autostradę A7 (w kierunku Mons, do granicy z Francją). We Francji droga ta przechodzi w autostradę A2 (trasa europejska E19, przejazd wiąże się z drobną opłatą ok. 1 euro) i kolejno w autostradę A1 (trasy europejskie E15 i E19, przejazd kosztuje 15-17 euro), która prowadzi bezpośrednio do Paryża.

Podróż autobusem

Z Warszawy do Paryża dojechać można także transportem autobusowym. Przejazd na tej trasie oferuje wielu przewoźników, w tym Eurolines Polska, Sokół, Sindbad, Interbus, Nord czy Becker Reisen.

Większość pojazdów tych firm odjeżdża z Dworca Zachodniego w Warszawie i docierają w pobliże Place de la Concorde w centrum Paryża. Podróż trwa od 22 do nawet 27 godzin. Bilet w jedną stronę kosztuje 300-350 zł.

Podróż pociągiem

Warszawa i Paryż nie są ze sobą skomunikowane bezpośrednim połączeniem kolejowym. Możliwe są jednak dogodne kursy z przesiadką w Niemczech. Pierwsza możliwość to pociąg Euro Night do Kolonii (12 godzin, kuszetka w cenie 50-80 euro, miejsce sypialne (70-160 euro), a następnie koleją Thalys w nieco ponad 3 godziny do Paryża (bilet w 2 klasie – 25-95 euro, 1 klasa – 80-150 euro).

Drugim rozwiązaniem jest podróż pociągiem ekspresowym Warszawa-Berlin (2 klasa – 30-100 euro, 1 klasa – 40-130 euro). Podróż trwa do maksymalnie 6 godzin. W Berlinie przesiadka na Inter City Express, a następnie TGV do Paryża. Na miejsce dociera się po ok. 8 godzinach. Bilet w drugiej klasie kosztuje 40-185 euro, a w 1 klasie – 70-300 euro.

Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenie lotnicze między Warszawą (Okęcie) i Paryżem (Roissy-Charles de Gaulle) oferuje przewoźnik LOT. Bilet kosztuje 1400-1500 zł, a podróż trwa ok. 2 godzin i 25 minut.

Możliwe są także loty z przesiadkami oferowane m.in. przez Scandinavian Airlines – przesiadka w Kopenhadze, podróż trwa 1,5 + 2 godziny i kosztuje 700-800 zł w jedną stronę, Finnair – przesiadka w Helsinkach, podróż 2 godziny i 40 minut + 2 godziny za 1300-1400 zł czy Aer Lingus – z przesiadką w Dublinie, 2 godziny + 2 godziny i 40 minut, bilet w cenie 1500-1600 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.