Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Paryża

Lotniska
Paryż posiada dwa lotniska znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie miasta: Roissy-Charles de Gaulle oraz Orly. Pierwsze z nich jest drugim co do wielkości portem lotniczym w Europie, obsługującym ponad 50 mln pasażerów rocznie, doskonale skomunikowanym z praktycznie każdą częścią świata, stanowiąc bazę przesiadkową m.in. dla lotów z Europy Wschodniej do obu Ameryk. Planując wycieczkę do Paryża możemy również wybrać połączenie z lądowaniem na lotnisku Beauvais oddalonym od miasta o ok. 65 km. 
 
Połączenia z Polski
Komunikacja lotnicza pomiędzy Polską a paryskimi lotniskami obfituje w połączenia obsługiwane zarówno przez przewoźników państwowych, jak i tańsze, prywatne linie startujące z wszystkich większych portów w naszym kraju. Na lotnisko Charles de Gaulle dotrzemy z Warszawy francuskimi liniami Air France, polskim LOT-em, czy niemiecką Lufthansą, zaś z lotniska w Balicach kilka razy w tygodniu wylatują samoloty tanich linii (EasyJet). Bardzo podobnie wyglądają również połączenia z lotniskiem Orly, zaś na najgęstszą siatkę połączeń możemy liczyć w przypadku portu w Beauvais – WizzAir oferuje loty z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska oraz Poznania.
 
Tanie loty
Zdecydowanie najtańszą formą podróży do Paryża pozostaje od kilku lat wybór jednego z licznych połączeń takich przewoźników, jak WizzAir, czy EasyJet, latających z wszystkich większych portów lotniczych Polski na lotnisko w Beauvais – przy odrobinie szczęścia, natrafiwszy na promocję, podróż w dwie strony może kosztować nas mniej niż 200 zł. Ceny regularne tego typu połączeń wahają się od 400 do 700 PLN w obie strony, a loty odbywają się we wszystkie dni tygodnia – nie powinniśmy mieć problemu ze zorganizowaniem wyjazdu nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem. 
Popularne miasta: