Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Wrocław - Berlin

Podróż samochodem

Wrocław i Berlin w przypadku najkrótszej trasy dzieli ok. 350 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać samochodem w 3-3,5 godziny. Przy średnim spalaniu 7 litrów paliwa na 100 kilometrów, przejazd w jedną stronę nie powinien kosztować więcej, niż 130-150 zł.

Podróż odbywa się wyłącznie autostradami. Najpierw polską A4 (płatną) do węzła Krzyżowa koło Bolesławca, gdzie należy zjechać na autostradę A18 (część trasy europejskiej E36). Tą trasą dojeżdża się bezpośrednio do granicy z Niemcami w Olszynie-Forst, gdzie łączy się z niemiecką autostradą A15 (E36). Po przejechaniu ok. 150 kilometrów należy kontynuować jazdę autostradą A13 (łączy się z A15 w węźle Spreewald). Bezpośrednio do centrum Berlina prowadzi trasa A113. Autostrady w Niemczech są bezpłatne w użytkowaniu.

Podróż pociągiem

Na trasie Wrocław-Berlin funkcjonuje tylko jedno bezpośrednie połączenie. Pociąg EC Wawel odjeżdża z dworca Wrocław Główny i dociera do Berlin Hauptbahnhof. Podróż trwa 4,5 godziny. Bilet w drugiej klasie to wydatek 20-30 euro.

Możliwy jest również przejazd z przesiadką w Poznaniu (Poznań Główny). W tym przypadku przejazd trwa 6,5 godziny, a bilet kosztuje nawet dwukrotnie więcej (w zależności od klasy).

Podróż autobusem

Z Dworca PKS we Wrocławiu (ul. Sucha) kursują autobusowy do Berlina (docierają do dworca autobusowego Omnibusbahnhof), obsługiwane przez takich przewoźników jak Agat, Sindbad czy Interbus. Podróż trwa 4,5-5,5 godziny. Bilet kosztuje 180-220 zł.

Podróż samolotem

Ze względu na stosunkowo niewielką odległość, brak jest bezpośrednich połączeń lotniczych. Jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z połączeń z przesiadką w Warszawie. Takie rozwiązanie oferuje LOT i Lufthansa. Samoloty startują z lotniska Wrocław-Strachowice, docierają do Warszawy-Okęcia i docelowo do Berlin-Tegel. Bilet kosztuje 600-700 zł lub nawet ponad 1000 zł. Podróż trwa ok. 3 godzin (nie licząc czasu oczekiwania w Warszawie). Jest to więc rozwiązanie mało ekonomiczne.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.