Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Krakowa

Zobaczenie wszystkich miejsc wartych odwiedzenia  w Krakowie może zająć nawet tydzień, dlatego warto zastanowić się, co chcemy obejrzeć. Możemy zdecydować się na wycieczkę z biurem podróży wraz z przewodnikiem lub też zwiedzać samodzielnie. 
 
Lokalne biura oferują wycieczki wraz z transportem z i do hotelu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy martwić się o transport, a zwiedzając z przewodnikiem lepiej poznamy miasto. W programie 4 godzinnej wycieczki autokarowej oferowanej przez biuro staypoland.com znajdują się: Trakt Królewski, Rynek, Kościół Mariacki, w którym znajduje się słynny ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice. Ponadto będzie czas na spacer po malowniczym Kazimierzu, dawnej dzielnicy żydowskiej, i zwiedzenie Wzgórza Wawelskie (zamek i katedrę, miejsce spoczynku wielu polskich monarchów i bohaterów narodowych) wraz z  Apartamentami Królewskimi  na zamku. Koszt takiej wycieczki nie jest wysoki i wynosi 31 euro.
 
 Jeśli chcemy przenieść się w czasy PRL-u to doskonałą okazją do tego będzie odwiedzenie Nowej Huty. Biura podróży oferują spacer po Placu Centralnym, wejście do budynków administracji kombinatu oraz przejażdżkę trabantem. Atrakcją dla młodszych, którzy nie pamiętają tamtych czasów może być obejrzenie typowej restauracji oraz mieszkania z lat 70.  Taka podróż w czasie to wydatek rzędu ok. 42 euro. 
 
Kraków można oglądać z małego pojazdu, melexa. W Rynku stoją osoby, które oferują przejażdżkę np. na Kazimierz takim pojazdem. Cena wynajęcia i zwiedzania  waha się od 150-350 zł  (bez zwiedzania zabytów) w zależności od wybranej trasy (przykładowe trasy to 1-sza trasa: Stare Miasto, 30 zabytków w około 45 minut, 2-ga trasa: Kazimierz, 25 zabytkowych obiektów w około 45 minut, 3-cia trasa: Getto+Fabryka Schindlera, 11 obiektów w około 45 minut), natomiast istnieje także możliwość zwiedzania zabytków w czasie przejażdzki, ale wtedy ceny wahają się od 300-700 zł.
 
Z Rynku Głównego można zrobić sobie przejażdżkę piękną, białą dorożką, która uliczkami przewiezie nas aż pod sam Wawel. Koszt takiej przejażdżki to ok 100 zł. Jeśli chcemy podziwiać Kraków z lotu ptaka to nad Wisłą w słoneczne, bezwietrzne dni działa platforma widokowa unoszona przez balon. Cena takiej imprezy to ok 40-50 zł od osoby, ale z pewnością będzie to niezapomniane wrażenie. 
 
Z Krakowa wiele osób decyduje się na wycieczkę do obozu w Oświęcimiu lub do Kopalni Soli w Wieliczce. Można oba te miejsca zwiedzać oddzielnie (koszt to ok. 31 euro) lub w ofercie łączonej (cena 60-110 euro w zależności od liczby uczestników).
 
Jeśli nie przeszkadza nam, iż wycieczka będzie prowadzona w innym języku- np. po angielsku za darmo można przyłączyć się do oprowadzania przez przewodników Free walking tours, którzy pokazują zabytki nie biorąc za to żadnej opłaty- jedynie na końcu, jeśli się nam podobało można dać napiwek. W ofercie darmowego zwiedzania znajduje się trasa po Starym Mieście, Kazimierzu, Podgórzu, śladem polskiej kuchni oraz nocą. 
 
Samodzielne zwiedzanie daje nam mozliwość własnego zaplanowania trasy, wybrania interesujących nas miejsc, których w Krakowie nie brakuje, wtedy wszystko zależy od naszej inwencji i własnego zorganizowania.
 
Popularne miasta: