Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Praga

Praga jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie Środkowej. Turystów przyciąga przede wszystkim uroda, architektura i unikalna atmosfera miasta. Odległość pomiędzy Łodzią a Pragą w linii prostej wynosi 399 km.
 
Podróż samochodem

Najkrótsza trasa prowadzi przez Wrocław, Kłodzko, Nachod i Hradec Kralove. Jej długość to ok. 500 km, czas przejazdu ok. 6,5 h (bez postojów), koszt paliwa w granicach 260 – 315 zł. Na trasie poruszamy się autostradami, drogami ekspresowymi i drogami krajowymi. W Czechach autostrady i drogi ekspresowe są płatne. Aby móc z mich korzystać należy wykupić winietkę.

Alternatywna droga z pominięciem autostrad i dróg płatnych prowadzi przez Kluczbork, Opole, Nysę, Kłodzko, Hradec Kralove i Podebrady. Jej długość to ok. 475 km, czas przejazdu ok.7,5 h (bez postojów), koszt paliwa w granicach 260 – 315 zł. Na trasie poruszamy się drogami ekspresowymi i drogami krajowymi.

Podróż pociągiem

Niestety brak bezpośredniego połączenia pomiędzy Łodzią a Pragą. Najwygodniej jest dostać się z Łodzi do Warszawy i na dworcu głównym przesiąść się na bezpośredni pociąg Eurocity do Pragi. Bilet na pociąg w obie strony w 2 klasie to wydatek rzędu 400 – 550 zł. Przed wyjazdem warto sprawdzić promocje na stronach PKP Intercity. W ofercie Spar Day ceny biletów zaczynają się już od 24 – 29 euro. Można oczywiście wypróbować różne inne warianty z przesiadkami, np. z Wrocławia do Kłodzka i stamtąd bezpośrednim pociągiem Regio Special do Pragi. Najpopularniejsze kolejowe przejście graniczne znajduje się w Zebrzydowicach. Aby uniknąć wysokich opłat za pociągi międzynarodowe możemy kupić bilet dostatniej stacji w Polsce i pierwszej stacji w Czechach i tzw. przejściówkę, czyli bilet na przejazd pomiędzy stacjami po obu stronach granicy. Innym sposobem jest kupienie biletu do punktu granicznego w Polsce, a następnie dokupienie u konduktora czeskiego biletu od punktu granicznego do stacji docelowej.

Podróż autobusem

Funkcjonuje kilka regularnych linii autokarowych z Łodzi do Pragi Podróż trwa ok. 10 – 12 h, cena biletu normalnego w jedną stronę to ok. 130 – 160 zł, w obie strony ok. 260 – 315 zł.

Podróż samolotem

Niestety brak bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Łodzią a Pragą. Istnieje natomiast  korzystna cenowo oferta „Lataj z Łodzi w świat przez Kopenhagę” , pozwalająca na dotarcie do różnych miast europejskich z przesiadką w Kopenhadze.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.