Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Berlin

Podróż samochodem

Poznań i Berlin drogą lądową dzieli 270 kilometrów, które przy sprzyjających warunkach można pokonać samochodem w nieco ponad 2,5 godziny. W przypadku spalania 7 litrów paliwa na 100 kilometrów trasy, podróż w jedną stronę nie powinna kosztować więcej, niż 100 zł.

Przejazd rozpoczyna się od skierowania na południe ul. Dolna Wilda, aż do węzła autostrady A2. Dalszy etap to podróż tą płatną drogą szybkiego ruchu aż do granicy z Niemcami w Świecku, gdzie przechodzi w bezpłatną autostradę niemiecką A12. Należy kontynuować jazdę aż do skrzyżowania autostrad A10 z A13 oraz A113 i wybrać tę ostatnią drogę, która prowadzi na północ bezpośrednio do Berlina.

Podróż pociągiem

Na trasie z Poznania do Berlina dostępne jest bezpośrednie połączenie kolejowe EuroCity. Podróż z dworca Poznań Główny do Berlin Hauptbahnhof trwa 2,5 godziny i kosztuje od 20 euro w jedną stronę.

Podróż autobusem

Połączenia autokarowe na tej trasie oferowane są przez takich przewoźników jak PKS Warmia, Biacomex czy Eurolines Polska. Ceny biletów różnią się – to wydatek 130-200 zł w jedną stronę. Odjeżdżają z dworca PKS przy ul. Stanisława Matyi i docierają do Zentral Omnibus Bahnhof. Podróż trwa 4-5 godzin.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przewoźnika PolskiBus. Autobusy kursują z pętli autobusowej Górczyn w Poznaniu do Zentral Omnibus Bahnhof lub Portu Lotniczego Berlin-Schonefeld. Bilet kosztuje 50-65 zł, a podróż trwa ok. 4 godzin.

Podróż samolotem

Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych między Poznaniem i Berlinem. Jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z połączenia z przesiadką w Dusseldorfie lub Monachium oferowanym przez Lufthansę. Podróż odbywa się pomiędzy lotniskami Poznań-Ławica – Berlin-Tegel. Czas lotu to ok. 2,5 godziny (dodatkowy czas oczekiwania związanego z przesiadką to 1-2 godziny). Bilet w dwie strony to wydatek 700-750 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.