Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Warszawa

Podróż samochodem

Szczecin i Warszawę dzieli ok. 600 kilometrów (najkrótsza trasa przez Stargard Szczeciński i Oborniki mierzy 550 kilometrów, ale na jej pokonanie potrzebne jest znacznie więcej czasu). W sprzyjających warunkach podróż trwa 5,5 godziny, a jej koszt przy średnim spalaniu 7 litrów benzyny na 100 kilometrów wynosi ok. 230-240 zł w jedną stronę.

Podróżując do ze Szczecina do Warszawy należy skierować się przez Śródmieście drogą krajową nr 10 do autostrady A6, którą przejazd jest bezpłatny. Przed Radziszewem należy zjechać z autostrady A6 na drogę ekspresową S3 (będącą częścią trasy europejskiej E65) i kontynuować jazdę do Gorzowa Wielkopolskiego.

W Gorzowie Wielkopolskim przejechać Trasą Zgody i zjechać na drogę krajową na 22, skręcając następnie na Sulęcin. Podróż kontynuować drogą wojewódzką 138 do Torzyma, gdzie wjeżdża się na autostradę A2. Dalsza trasa prowadzi przez Poznań, Konin, Grodzisk Mazowiecki i Pruszków. Przejazd A2 jest płatny (w sumie koszt przejazdu może wynieść ok. 30-40 zł). Z Konotopy do Warszawy prowadzi droga krajowa S8.

Podróż autobusem

Bezpośrednich połączeń między Szczecinem i Warszawą nie jest wiele. Kurs na tej trasie oferuje m.in. PKS Gryfice. Autobus odjeżdża z dworca przy Placu Grodnickim 1 i dociera do warszawskiego Dworca Zachodniego.

Podróż trwa ok. 9 godzin i 30-40 minut, bilet kosztuje kilkadziesiąt złotych. Jest to kurs nocny.

Podróż pociągiem

Bezpośrednie połączenie kolejowe Szczecin-Warszawa oferują Tanie Linie Kolejowe. Podróż ze stacji Szczecin Główny do Warszawy Centralnej trwa ok. 6 godzin i kosztuje 65-70 zł.

Na trasie tej możliwe są także połączenia z przesiadką w Poznaniu. Podróż do poznania trwa 3,5 godziny, a z Poznania do Warszawy – 3 godziny. W tym przypadku koszt biletu to także ok. 70 zł.

Podróż samolotem

Dystans między Szczecinem i Warszawą pokonać można także transportem lotniczym. Każdego dnia na tej trasie dostępne są 3 połączenia oferowane przez LOT. Podróż trwa 1 godzinę i 20 minut. Bilet w klasie ekonomicznej kosztuje 200-230 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.