Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Warszawy

Każdy z nas ma inne preferencje co do sposóbu zwiedzania miasta. Jedni wolą zwiedzanie z przewodnikiem w grupie zorganizowanej, inni samodzielnie na własną rękę. Oba sposoby mają swoje zalety i wady.

Gdy sami spacerujemy nie zawsze trafimy w miejsca godne uwagi. Zwiedzanie z przewodnikiem jest także możliwością dowiedzenia się czegoś nowego, posłuchania ciekawostek czy anegdot związanych z konkretnym miejscem, jednak jako część grupy nie możemy pozwolić sobie na dłuższe zatrzymanie się w szczególnie interesujących dla nas miejscach.

Wiele biur podróży oferuje wycieczki, które mają na celu przybliżenie historii Warszawy i poznanie miasta. Warszawę można zwiedzać według różnych ścieżek tematycznych; przewodnik oprowadzi nas np. Traktem Królewskim (w programie znajdują się: Pałac Prezydencki, rezydencje arystokratów, pomniki: Kopernika, Mickiewicza i inne, kościoły: św. Anny, św. Krzyża, sióstr Wizytek, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Grób Nieznanego Żołnierza), śladami bajkowej Warszawy, śladami kultury żydowskiej (Pomnik Bohaterów Getta, Trakt Pamięci, Męczeństwa i Walki Żydów, Umschlagplatz, Bunkier ŻOB), czy też śladami Fryderyka Chopina, spacer po warszawskich metropoliach (Cmentarz Stare Powązkowski, Cmentarz Żydowski, Cmentarz Wojskowy na Powązkach).

Koszt wycieczki z przewodnikiem to ok. 250-300 zł (czas trwania do 5 godzin), za oprowadzanie po Zamku Królewskim, Pałacu na Wodzie czy Pałacu w Wilanowie należy zapłacić ok.50-90 zł.

Samodzielne zwiedzanie wymaga od nas większej mobilizacji- sami musimy zapoznać się z topografią miasta, sprawdzić godziny otwarcia obiektów, które nas interesują, jednakże zwiedzanie na własną rękę daje nam możliwość samodzielnego przygotowania planu- sami wyznaczamy sobie czas trwania i miejsca, do których chcemy się udać. 

Popularne miasta: