Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zabytki i atrakcje w Warszawie

Warszawa to miejsce, gdzie nie można się nudzić. Przyjeżdzając tylko na weekend turyści będą musieli z wielu zabytkowych budowli  wybrać te najważniejsze. 
 
Zabytki
 
Wjeżdzając do miasta już z oddali widać najwyższy budynek w Polsce, czyli Pałac Kultury i Nauki. Ten symbol  przyjaźni polsko-radzieckiej obecnie jest siedzibą wielu wystaw i pokazów. Miłośnikom książek i czytania polecamy odwiedzić Warszawę i Pałac Kultury, wtedy gdy są organizowane Targi Książki. Atrakcją dla dużych i małych będzie wjazd na 30 piętro Pałacu i podziwianie pięknej panoramy miasta z góry.
 
Budynkiem, który nie można pominąć jest Zamek Królewski, który w  XV wieku pełnił funkcję rezydencji książąt mazowieckich. Potem, gdy Warszawa stała się stolicą, zaczął pełnić rolę siedziby władcy.  Przechadzając się Starówką warto tak zaplanować spacer, aby o 11.15 być pod Zamkiem, gdyż o tej porze rozbrzmiewa z wieży zegarowej hejnał. W Muzeum w Zamku Królewskim miłośnicy malarstwa mogą podziwiać jedyne w swoim rodzaju, dwa oryginalne obrazy Rembrandta („Dziewczyna w ramie obrazu” i „Uczony przy pulpicie”) oraz prace Canaletta, czyli nadwornego malarza ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. 
 
Po całym dniu chodzenia każdy pragnie na chwilę odpocząć w ciszy. Idealnym miejscem będą Łazienki Królewskie, czyli przepiękny Zespół Pałacowo-Ogrodowy, który obejmuje park (76 ha przyrody w centrum miasta) oraz liczne obiekty zabytkowe. W zachwycającym parku są urokliwie położone m.in. Pałac na Wyspie-najważniejszy obiekt w ogrodzie, niegdysiejszy symbol Warszawy, Stara Pomarańczarnia czy Amfiteatr. Przechadzając się alejkami na każdym kroku można natknąć się na rzeźby czy pomniki. Najważniejszymi pomnikami są: pomnik Henryka Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego, Fryderyka Chopina.  Łazienki są uznawane za najpiękniejszy układ zabudowania przestrzeni w Warszawie, a nawet w Europie, gdyż łączą w sobie piękno natury i architektury.
 
Ciekawe miejsca
 
W Warszawie osoby lubiące poszerzać swoją wiedzę z pewnością udadzą się do jednego z wielu muzeów. Najchętniej odwiedzanym muzeum jest otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk o miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, które prezentuje dzieje tego krwawego wydarzenia. Zwiedzający mogą podziwiać blisko 1000 eksponatów oraz 1500 fotografii i filmów. 
 
Miejsce, które pozwoli na własne oczy doświadczyć pewnych zjawisk przyrodniczych jest Centrum Nauki Kopernik. W Centrum Nauki Kopernik można samodzielnie przeprowadzać eksperymenty, obserwować niebo w planetarium, czy odkrywać granice zmysłów. Wielogodzinna zabawa i nauka gwarantowana. W Warszawie znajdują się także: Zachęta- największa galeria sztuki współczesnej, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Etnograficzne.
 
Atrakcje

Niezależnie od pory roku w Warszawie na turystów czeka moc atrakcji i wydarzeń. Koncerty, spektakle, wernisaże, imprezy plenerowe, pokazy sportowe, wyścigi konne sprawią, że kto raz odwiedził to miasto z pewnością wróci tam po raz kolejny. 
Popularne miasta: