Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Tunisu

Podstawowe informacje
Tunis jest stolicą oraz największym miastem Tunezji. Leży nad Jeziorem Tuniskim, nieopodal Zatoki Tuniskiej na Morzu Śródziemnym. Obecnie żyje tutaj ok. 750 tysięcy mieszkańców, a powierzchnia miasta liczy 212,6 km kw. Tunis jest uznawany za najważniejszy ośrodek gospodarczy, turystyczny i kulturalny Tunezji. Panuje tutaj klimat umiarkowany, łagodnie ciepły. 
 
Środki transportu
Międzynarodowy Port Lotniczy Port lotniczy Tunis-Kartagina jest największym portem lotniczym w Tunezji. Lotnisko jest usytuowane w odległości ok. 7 km od centrum Tunisu. Do miasta najtaniej dotrzemy korzystając z luksusowych autobusów TUT, które kursują, co 15 minut (koszt ok. 1 TND) lub autobusów linii SNT nr 35, kursujących co 30 minut (koszt ok. 0,80 TND). Możemy również wybrać taksówkę. Jednak wtedy powinniśmy pamiętać, że oficjalne samochody korporacji taksówkarskich są koloru żółtego i pilnować taksówkarza, żeby włączył taksometr. Za podróż do centrum powinniśmy zapłacić wtedy ok. 5 TND. Osoby, które lubią niezależność mogą wypożyczyć samochód w firmie Avis, Budget czy Hertz.  
 
Dojazd z Polski
Do Tunezji najtaniej i najszybciej dotrzemy samolotem czarterowym. W biurach podróży znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert. Możemy wybrać samolot z pobytem w hotelu lub sam przelot. Z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Tunisu. Przelot w jedną stronę (z przesiadką) liniami Alitalia kosztuje ok. 1700 zł. Możemy zdecydować się na podróż promem z Włoch, Francji lub Hiszpanii. Statek z Palermo płynie ok. 11 godzin  (cena - 39 euro, z samochodem 70 euro). Natomiast podróż z Marsylii trwa  ok. 22 godzin i kosztuje 100 euro. 
Wyznaczanie trasy