Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Tunisie

Ceny w Tunisie są wyższe od tych obowiązujących w Egipcie czy Syrii, jednak warto negocjować z miejscowymi sprzedawcami. Oficjalną walutą jest dinar tunezyjski (TND). Za zakupione towary można płacić również euro oraz dolarami amerykańskimi (USD). Należy pamiętać, że dinar jest w Polsce walutą niewymienialną. Dlatego przed powrotem do kraju, warto zadbać o to, żeby nie zostać z tunezyjskimi banknotami i monetami. 
 
Za posiłek w niedrogiej restauracji zapłacimy 6 TND. Butelka półtoralitrowej wody mineralnej kosztuje 0,54 TND, a paczka papierosów Marlboro 5,40 TND. Natomiast za bochenek chleba zapłacimy ok. 1,21 TND. Bilet jednoprzejazdowy na komunikację miejską kosztuje 0,80 TND. Jednak zdecydowanie najlepiej podróżować po Tunisie taksówkami. Za każdy przejechany kilometr zapłacimy ok. 0,70 TND. 
 
Najatrakcyjniejszą opcją jest robienie zakupów na tradycyjnym targu arabskim (suku). Z każdym sprzedawać należy się targować, ponieważ w ten sposób zbijemy ceny nawet o 80%. Osobom, które nie lubią sporów o cenę, polecamy tunezyjską sieć sklepów z pamiątkami ONAT. Z Tunisu warto przywieźć: wzorzystą ceramikę, biżuterię, perfumy, miecze, sztylety, wyroby z miedzi, skóry i drewna, ubrania oraz dywany. W przypadku tych ostatnich należy pamiętać o zabraniu rachunku, ponieważ na granicy płaci się za nie cło. 
Popularne miasta: