Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tunis – zabytki i atrakcje

Zabytki
Każdy turysta, który planuje podróż do Tunezji powinien udać się do Tunisu. To piękne miasto łączy w sobie wiele kultur i tradycji. Chcąc poczuć klimat orientu, należy odwiedzić Medynę, która znajduje się na liście UNESCO. Zachowała się tutaj tradycyjna zabudowa, która pozwala wejść w arabski świat. Stare miasto jest prawdziwym labiryntem krętych uliczek i skarbnicą meczetów. Na szczególną uwagę zasługują świątynie Al-Kasar i Sidi-Jufus, zespół pałacowy Bardo, będący siedzibą Muzeum Narodowego oraz rzymskokatolicka katedra Świętego Wincentego. Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest nowe miasto (ville nouvelle), które niegdyś było pod wpływami francuskimi. Francuzi stworzyli nową zabudowę na wschód od starego miasta, w okolicy Jeziora Tuniskiego. 
 
Zwiedzanie
Po zobaczeniu Medyny i nowego miasta warto udać się na tunezyjskie bazary (suki), gdzie można nabyć wyroby stworzone przez lokalnych rzemieślników i podziwiać piękne tkaniny. Stoiska są poukładane tematycznie, a kupcy handlujący najdroższymi towarami, mogą stać w najważniejszych miejscach suki. Souq el-Attarine jest bazarem perfumeryjnym, Souq des Libraires jest miejscem kupców-księgarzy, a Souq el-Trouk jest targiem krawieckim. W Tunisie można odwiedzić również bazary ze skórami, złotem i innymi wyrobami. Należy pamiętać, że w Tunezji ceny są specjalnie zawyżane, żeby turyści targowali się ze sprzedającymi. Szczególnie warto wybrać się do Tunisu w lipcu, w czasie trwania Festiwalu Medyny. Można wtedy uczestniczyć w ciekawych koncertach i imprezach, przepełnionych arabskim folklorem i wielokulturowością. 
 
Atrakcje, ciekawe miejsca
Po zwiedzeniu Tunisu polecamy wycieczkę do Kartaginy, założonej w 814 r. p. n. e., gdzie można podziwiać wyjątkową kolekcję rzymskiej historii sztuki w muzeum archeologicznym na Wzgórzu Byrsa oraz ruiny Term Antoniusza. Następnie warto udać się do Sidi Bou Said – malowniczego, biało-niebieskiego miasteczka przepełnionego architekturą mauretańską, zwanym również miasteczkiem filozofów, artystów i malarzy. Kochają je zarówno Tunezyjczycy, jak i turyści. W wolnej chwili zaleca się wypicie pysznej herbatki z orzeszkami piniowymi w Café Sidi Chabaan. 
Popularne miasta: