Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Nowym Jorku

Ceny
Nowy Jork, podobnie jak większość metrolpolii na świecie, oferuje przyjezdnym bardzo bogatą bazę noclegową, w której coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele luksusu, jak i tzw. backpakerzy zainteresowani przede wszystkim jak najniższą ceną. W hostelach i schroniskach młodzieżowych ceny noclegów rozpoczynają się od ok. 30 USD za osobę, zaś w cieszących się ogromną renomą hotelach pięciogwiazdkowych ceny pokoju dwuosobowego osiągają poziom 1,5 tys. USD – w tak wysokie koszty wliczone są zwykle usługi Spa, posiłki w znakomitych przyhotelowych restauracjach oraz cały szereg pomniejszych wygód i udogodnień.
 
Godne polecenia
Spośród luksusowych nowojorskich punktów noclegowych niekwestionowanym zwycięzcą wszelkich rankingów jest ulokowany tuż przy Times Square Casablanca Hotel – urządzony w klimatycznej kamienicy w formie hotelu butikowego, uznawany jest przez podróżnych za doskonałą relację pomiędzy jakością usług a ceną. Nieco dalej od ścisłego centrum – w połowie drogi między Midtown i Lower Manhattan – znajduje się hotel o podobnym standardzie i jeszcze bardziej atrakcyjnych cenach, równie często polecany przez podróżnych: Seafarers & International House. Wśród mniej wybrednych turystów sporą popularnością cieszy się z kolei kompleks Broadway Hotel and Hostel, dzięki któremu noc w samym sercu Manhattanu można spędzić już za niecałe 40 USD.
 
Kwatery prywatne
Alterantywą dla hoteli i hosteli może być wynajem pokoju od osoby prywatnej, będący zwykle opcją kuszącą finansowo, ale również umożliwiającą bliższe spotkanie z mieszkańcami Nowego Jorku i jego codziennym życiem. Na stronach poświęconych tego typu zakwaterowaniu znajdziemy zarówno składające się z kilku pomieszczeń apartamenty w pobliżu Manhattanu w cenach ok. 150-200 USD, jak i skromne pokoje w mniej obleganych dzielnicach, jak Bronx, czy Queens – tutaj noclegi kosztują 50-90 USD.
 
Popularne miasta: