Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Nowego Jorku

Lotniska
W okolicach Nowego Jorku znajdują się aż trzy międzynarodowe porty lotnicze: John F. Kennedy International (w dzielnicy Queens), LaGuardia (również Queens) i  Newark Liberty International (położone ok. 15 km na południowy-zachód od centrum miasta); razem nowojorskie lotniska obsługują rocznie ponad 100 mln pasażerów, co czyni z nich główne ośrodki ruchu lotniczego w Stanach Zjednoczonych i jeden z najważniejszych konglomeratów turystycznych na całym świecie. 
 
Połączenia z Polski
Przeloty do Nowego Jorku odbywają się zwykle ogromnymi samolotami o dużym zasięgu, toteż warunki do ich odprawy spełniają jedynie największe lotniska; w Polsce wszystkie samoloty rejsowe odlatują z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie-Okęciu. Lot bezpośredni trwa ok. 10 godzin, często jednak konieczna jest przesiadka w innym mieście, co wydłuża podróż do nawet 20 godzin. Najwygodniej zaopatrzyć się w bilety największego z rodzimych przewoźników – Linii Lotniczych Lot – gdzie podróż w jedną stronę można wykupić już za ok. 1,800 – 2,000 PLN, zaś w pakietach z podróżą powrotną ceny mogą spadać nawet do 1,600 PLN w jedną stronę; Lot oferuje najwięcej połączeń bezpośrednich (z Okęcia), toteż wybór tych linii będzie nie tylko najtańszą, ale również najwygodniejszą opcją.
 
O ile nie uda nam się zarezerwować biletów na żądany termin w Locie, możemy wykupić je również u przewoźników oferujących połączenia z przesiadką: Aeroflot z przystankiem w Moskwie, Aer Lingus z przesiadką w Dublinie, czy Air Berlin z przesiadką w Berlinie. Ceny biletów łączonych wahają się od 2,000 PLN do 3,000 PLN, znacznie drożej bywa jednak w okresach wakacyjnych i świątecznych – wtedy ceny biletu mogą przekroczyć nawet 5,000 PLN.

 

Popularne miasta: