Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Nowego Jorku

Z biurem czy na własną rękę?
Zorganizowanie wycieczki do Nowego Jorku na własną rękę jest z pewnością opcją zdecydowanie tańszą niż wykupienie gotowej oferty w biurze podróży, wymaga jednak dość sporego zaangażowania i cierpliwości przy wyszukiwaniu lotów po okazyjnych cenach i ich kompilowaniu z równie korzystnymi ofertami noclegowymi, jeśli więc dysponujemy jedynie krótkim urlopem i zależy nam na czasie, pakiety doświadczonych touroperatorów okażą się zdecydowanie bardziej wygodne. Wyjazd z przewodnikiem jest też bardziej korzystny w przypadku, gdy historię Nowego Jorku znamy jedynie pobieżnie, możemy bowiem ominąć wiele ciekawych miejsc, do których z pewnością zabierze nas osoba znająca miasto. Warunkiem koniecznym do samodzielnego zorganizowania wyjazdu jest też znajomość języka angielskiego, bez której trudno byłoby poruszać się po ogromnej metropolii.
 
Oferty i ceny
Wycieczki do Nowego Jorku rzadko pojawiają się wśród ofert biur podróży jako pozycja stała, częściej są bowiem organizowane „ad hoc” po zebraniu odpowiednio dużej grupy. Pakiety dla pojedynczych klientów możemy znaleźć m.in. w ofercie biura Rainbow Tours, gdzie Nowy Jork znalazł się na trasie wycieczki objazdowej po środkowym USA; dwutygodniowy wyjazd został tu wyceniony na 10 tys. PLN. Wycieczka dedykowana jedynie Nowemu Jorkowi znalazła się z kolei w ofercie biura Logos Tour – za ośmiodniowy wyjazd zapłacimy tu 14 tys. PLN.
 
Zwiedzanie
Obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki do Nowego Jorku jest wejście na najwyższy budynek miasta – Empire State Building – z którego podziwiać można imponującą panoramę; z pewnością zobaczymy również Statuę Wolności, którą podziwiać możemy od środka lub z zewnątrz – z pokładu promu kursującego pomiędzy Manhattanem a Staten Island. Na Ellis Island będziemy mieli okazję zwiedzić budynek, w którym dawniej rejstrowano przybywających do USA imigrantów, zaś po powrocie na Manhattan udamy się z pewnością do dawnej Strefy 0 – miejca, w którym niegdyś stały dwie ogromne wieże World Trade Center. Wizyta w Nowym Jorku byłaby niepełna bez spaceru po Broadway’u, luksusowej Piątej Alei i Central Parku ze znajdującym się na jego terenie Belvedere Castle. W programie większości wycieczek znajduje się również wyprawa do ościennych dzielnic miasta: Brooklynu i Harlemu.
Popularne miasta: