Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Tokio

Informacje ogólne i położenie

Tokio jest stolicą Japonii. Miasto położone jest nad Oceanem Spokojnym (nad Zatoką Tokijską), na wyspie Honsiu (największej należącej do Japonii). Podzielone jest na 23 dzielnice. Tokio zamieszkuje ok. 18 milionów ludzi. To bardzo ważne centrum polityczne, handlowe, finansowe i naukowe.

Transport

Komunikacja miejska oparta jest przede wszystkim na transporcie szynowym. Tokio posiada 13 linii metra – długość tras to ponad 300 kilometrów. Linie krzyżują się lub otaczają centrum miasta. Dużą rolę odgrywają również koleje miejskie, takie jak Monorail czy Yurikamome.

Poruszanie się po mieście wspomagają linie autobusowe (w centrum jest to Toei). Oznaczone są literami i cyframi. Działa tu wielu przewoźników. Nie istnieje ujednolicona mapa komunikacji autobusowej w Tokio. W nocy do dyspozycji są wyłącznie taksówki. Metro działa do północy, autobusy znikają z ulic jeszcze wcześniej.

Tokio obsługiwane jest przez 2 duże międzynarodowe lotniska – Tokio-Haneda (60 milionów pasażerów rocznie) i Narita (30 milionów).

Atrakcje turystyczne

Tokio to tętniąca życiem metropolia pełna nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, ekskluzywnych ulic handlowych, domów towarowych, muzeów, galerii, teatrów, restauracji itp. Warto odwiedzić również świątynie buddyjskie, takie jak Senso-ji czy zabytkowe Kiyomizu-do i Sinto. Mieszkańcy i turyści chętnie relaksują się w malowniczym Parku Ueno.

Wyznaczanie trasy