Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Tokio-Haneda (HND)

Informacje ogólne i położenie

Port Lotniczy Tokio-Haneda to międzynarodowe lotnisko w Tokio, położone na sztucznej wyspie na wybrzeżu Zatoki Tokijskiej. To jedno z największych portów lotniczych na świecie, z którego rocznie korzysta ok. 65 milionów pasażerów. Obsługuje przede wszystkim połączenia krajowe oraz pojedyncze międzynarodowe – m.in. do Seulu, Szanghaju, Hongkongu czy Nowego Jorku. Pozostałe loty międzynarodowe odbywają się z lotniska Narita.

Terminale

Loty lokalne obsługiwane są na terminalach 1 i 2. Pierwszy z nich to budynek 8-poziomowy, drugi – 6-piętrowy. Poza stanowiskami obsługi pasażerów, znajdują się tam pojedyncze lokale gastronomiczne i sklepy, bankomaty, palarnie, toalety (w tym dla niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi), stacja kolei podmiejskiej.

Połączenia z innymi krajami obsługiwane są przez Terminal Międzynarodowy. Na pierwszym piętrze tego obiektu znajdują się m.in. punkt informacyjny, toalety, palarnia, pokój dla rodziców z dziećmi i jeden sklep. Drugi poziom to m.in. toalety, palarnie, punkt informacyjny, pokój dla rodziców z dziećmi.

Największy pod względem powierzchni jest poziom trzeci. Mieści się tam obszerna strefa handlowa z wieloma sklepami, pojedyncze lokale gastronomiczne, pokój dla rodziców z dziećmi, toalety czy punkt informacyjny.

Na czwartym piętrze Terminalu Międzynarodowego znajduje się strefa handlowo-gastronomiczna ze sklepami, restauracjami i kawiarniami, toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz palarnie. Najwyższy poziom terminalu to strefa handlowa, 2 lokale gastronomiczne, toalety, palarnia i taras widokowy.

Parking

Przed Terminalem Międzynarodowym znajdują się obszerne parkingi. Obowiązujące stawki: do 30 minut – 150 jenów (każde kolejne 30 minut do 4,5 w takiej samej cenie). Dłuższy postój, do jednej doby, to wydatek 1500 jenów.

Parkowanie przez 1 godzinę – 300 jenów, 1 doba – 1500 jenów (maksymalnie do 3 dni), a przy postoju ponad 3 dni – 1000 jenów za dobę.

Transport na lotnisko

Z centrum Tokio do portu lotniczego dotrzeć można drogą ekspresową Shuto Expressway – trasą Bayshore Route oraz drogą nr 1. Z obszaru metropolitalnego Tokio kursują również liczne połączenia autobusowe.

Podróżni zdecydowanie częściej decydują się na transport kolejowy. Do terminali 1, 2 oraz międzynarodowego kursuje kolej jednoszynowa Monorail lub pociąg Keikyu. Między lotniskami Haneda i Narita kursuje pociąg podmiejski Access Express. Podróż trwa 1,5 godziny.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska