Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tokio – zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Najważniejsze zabytki Tokio to pozostałości po siogunach z dynastii Tokugawa i buddyjskie świątynie. W centrum miasta znajduje się Pałac Cesarski (Pałac Edo), który został zniszczony w czasie II wojny światowej. Obecnie pałac można zwiedzać jedynie dwa dni w roku: w urodziny cesarza (23 grudnia) i z okazji Nowego Roku (2 stycznia). Pałac jest otoczony wspaniałymi zabytkowymi ogrodami.

Do najstarszych dzielnic Tokio należą Asakusa i Ueno. W pierwszej z nich mieści się świątynia Senso-ji, która została wzniesiona w VII wieku. Do świątyni prowadzi Brama Gromów i licząca setki lat uliczka Nakamise. Inne zabytkowe obiekty sakralne miasta to np. świątynia Sinto-Szram Hie z XV wieku czy Kiyomizu z XVII stulecia.

Ciekawe miejsca
Współczesne Tokio to przede wszystkim nowoczesna metropolia z ogromnymi budynkami. Szczególnie warto udać się na wieżę telewizyjną Tokio, z której rozciąga się widok na panoramę miasta. Ponadto osobliwością stolicy Japonii jest Park Ueno, w którym co roku kwitnie ponad 2000 wiśniowych drzew. W parku znajdziemy Muzeum Narodowe Tokio, Narodowe Muzeum Nauki i Narodowe Muzeum Sztuki, kilka świątyń, salę koncertową, a także Ogród Zoologiczny Ueno.

Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych w Tokio niewątpliwie należy wizyta w Disneylandzie. Ponadto ciekawych wrażeń dostarczają lokalne maid-cafe, w których klientów obsługują kelnerki ubrane w stylu Cosplay. Jeśli natomiast mamy zamiar przywieźć oryginalne pamiątki z podróży, koniecznie trzeba odwiedzić dzielnice Ginza, Roppongi, Shibuya i Shinjuku.

Wycieczki
Tokio można oczywiście zwiedzać we własnym zakresie. Najlepiej udać się do stolicy Japonii samolotem, wcześniej można również zarezerwować nocleg w jednym z hoteli. Ceny w takich hostelach zaczynają się od 80 złotych za noc. Jeśli chodzi o wycieczki organizowane przez biura podróży, Tokio znajduje się w planie każdej oferty objazdowej po Japonii. Za tygodniową wycieczkę tego typu zapłacimy średnio 6000 zł.

Popularne miasta: