Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Alicante

Informacje ogólne
Alicante jest hiszpańskim miastem położonym w południowej części kraju, nad Morzem Śródziemnym. Obecnie zamieszkuje je ponad 300 tysięcy ludzi. Alicante stanowi najważniejszy kurort na wybrzeżu Costa Blanca. Co roku miasto odwiedza mnóstwo turystów, których przyciągają zarówno wspaniałe, białe plaże, jak i cenne zabytki architektury i sztuki.

Podział administracyjny
Alicante przynależy do wspólnoty autonomicznej Walencja. Miasto wchodzi w skład prowincji Alicante.

Środki transportu
Po Alicante można poruszać się własnym lub wypożyczonym samochodem, przy czym należy pamiętać, że w sezonie drogi są zakorkowane i trudno znaleźć miejsce do zaparkowania. W mieście znajdują się parkingi płatne i bezpłatne. Te płatne to tak zwane strefy niebieskie, godzina kosztuje od 0,70 do 1,20 euro. Parkingi bezpłatne to strefy białe.

Warto skorzystać z komunikacji miejskiej. W Alicante kursują autobusy, tramwaje oraz kolej regionalna. Główna stacja kolejowa (Estacion de Madrit) mieści się przy ulicy Avenida de Salamanca. Dworzec autobusowy znajduje się natomiast tuż przy porcie.

W okolicach Alicante funkcjonuje również międzynarodowy port lotniczy. Mieści się on około 9 km od centrum miasta. Rocznie obsługuje się tu ponad 9 milionów pasażerów. W Alicante działa również transport wodny. Port Alicante jest jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych na Morzu Śródziemnym. Kursują tu promy na hiszpańskie wyspy, np. Baleary, a także do Oranu i Algieru.

Jak dotrzeć z Polski?
Z Polski do Alicante najłatwiej dotrzeć drogą lotniczą. Z liniami Ryanair możemy polecieć z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Gdańska za kwotę od 140 do 260 zł. Inną możlwością jest podróż samochodem, przy czym droga jest męcząca – musimy bowiem przebyć ponad 2000 km. Do wyboru mamy trasę przez Niemcy, Belgię, Paryż i Bajonne de San Sebasstian lub przez Czechy, Niemcy południowe, Szwajcarię, Francję i Barcelonę.

Wyznaczanie trasy